Intel, Enerji Verimli GPU ile Bitcoin Madencilik Pazarına Girecek

Intel, Enerji Verimli GPU ile Bitcoin Madencilik Pazarına Girecek

38
0
PAYLAŞ

Intel, Bitcoin madenciliği yapabilen yaklaşan bir GPU ile blockchain madenciliği pazarına giriyor.

Intel, çabanın enerji arzını zorlamayacağı veya tüketicileri çiplerden mahrum bırakmayacağı konusunda ısrar ediyor. Hedef, gezegendeki en enerji verimli blok zinciri madencilik ekipmanını yaratmaktır, diyor.

Intel’in Grafik Genel Müdürü Raja Koduri duyuruda, “Devre yeniliklerimizin, SHA-256 tabanlı madencilik için ana akım GPU’lardan watt başına 1.000 kat daha iyi performansa sahip bir blok zinciri hızlandırıcı sunmasını bekliyoruz.” Dedi. (SHA-256, Bitcoin oluşturmak için kullanılan madencilik algoritmasına bir referanstır.)

Intel’in blok zinciri madenciliği çabasıyla ilgili haberler ilk olarak, geçen ay ISSCC teknoloji konferansının yaklaşmakta olan “Bonanza Madeni: Ultra Düşük Voltajlı Enerji Verimli Bitcoin Madenciliği ASIC” başlıklı sunumuyla ilgili ayrıntıları yayınlamasından sonra ortaya çıktı. ASIC’ler belirli bir amaç için tasarlanmış yongalardır ve ayrıca Bitcoin madenciliği için özel donanıma atıfta bulunur. Koduri’nin Cuma günkü duyurusu, Intel’in blok zincirler de dahil olmak üzere müşterilerin iş yükleri için optimize edilmiş çip platformları oluşturmak için yeni bir “Özel Bilgi İşlem Grubu” kurduğunu ekledi.

Koduri ayrıca Intel’in blockchain madenciliği için çevresel sürdürülebilirlik hedeflerini paylaşan müşterilerle çalıştığını söyledi. “Argo Blockchain, Block (eski adıyla Square) ve Griid Infrastructure, bu yaklaşan ürün için ilk müşterilerimiz arasında. Bu mimari, mevcut ürünlerin tedariki üzerinde minimum etkiye sahip olması için küçük bir silikon parçası üzerinde uygulanıyor” diye ekledi.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Bitmain gibi en büyük sağlayıcılardan bazıları Çin’den geldiğinde, bu çaba ASIC Bitcoin madencilik endüstrisindeki rekabeti büyük olasılıkla sarsacaktır.

Intel’in ilk blok zinciri madencilik donanımının bu yıl içinde sevkıyata başlaması planlanıyor. Ayrıca şirket, “enerji verimli hızlandırıcılar” için bir yol haritası hazırladığını söylüyor. Yonga üreticisi, 20-28 Şubat tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan ISSCC teknoloji konferansında daha fazla ayrıntı paylaşmayı planlıyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK