Intuit, Mint’i Fatura Müzakere, Premium Katman ile günceller

Intuit, Mint’i Fatura Müzakere, Premium Katman ile günceller

16
0
PAYLAŞ

Intuit’in Mint uygulaması artık tasarruf etmenin yeni bir yolunu ve daha fazla harcamanın başka bir yolunu sunuyor.

Mountain View merkezli şirket, bugün bir fatura müzakere aracı ve kişisel finans uygulaması için yeni bir premium seçeneği duyurdu.

Mint’in web ve iOS uygulamalarında bulunan ancak henüz Android uygulamasında bulunmayan ilk yeni özellik, Mint’in son büyük güncellemesi olan Ocak 2021’de eklediği bir abonelik izleme aracını temel alıyor. Bill Negotiation, Mint kullanıcılarını bazı pazarlıkların azaltabileceği aylık hizmet ödemeleri konusunda uyarır ve ardından bunları kendi adlarına pazarlık etmesi için üçüncü bir tarafa, Billshark’a teslim eder.

Billshark kullanıcıları gibi Mint kullanıcıları, başarılı olmaları durumunda normal komisyondan tahsil edilecektir: iki yıllık aylık tasarrufların %40’ı.

Mint’in ikinci değişikliği, ayda 4,99 ABD doları tutarındaki yeni Mint Premium, Mint’in, uygulamada izlediğiniz hesapları tanır tarafından önerildiği gibi, alışkanlıklarınıza uyabileceğine inandığı finansal ürünler önerdiği reklam tabanlı iş modelinden önemli bir değişikliği temsil ediyor. Şimdi ilk olarak iOS uygulamasında kullanıma sunulan Premium, bu reklamları kaldırıyor ve geliştirilmiş veri görselleştirmeleri, kategoriye özel harcama tahminleri ve uygulama içinden abonelikleri iptal etme yeteneği gibi özellikleri bir araya getiriyor.

Ancak, uzun süredir Mint kullanıcılarının istek listesinde bulunan bir özellik eklemiyor: Intuit’in TurboTax uygulamasıyla entegrasyon.

Premium, Mint’in geçen yıl beta sürümünde sessizce sunduğu ve her üç platformda da kullanılabilen aylık 0,99 ABD doları reklamsız seçeneğinin yerini almıyor.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Mint, 2007’de Intuit’in masaüstüne bağlı Quicken’ına yalnızca web’de bir rakip olarak giriş yaptı; Intuit daha sonra 2009’da Mint’i satın almadan önce kendi internet kişisel finans hizmeti Quicken Online’ı ayda 2,99 $’a başlattı. Quicken’ın geri kalanını 2016’da özel sermaye şirketi HIG Capital’e satmadan önce 2010’da Quicken Online’ı kapattı.

O zamandan beri, Intuit’in Mint’in web uygulamasının Adobe’nin Flash eklentisini gerektiren son yerlerden biri olmasına neden olan ihmaline rağmen, Mint kişisel finansal hizmetler pazarına hakim oldu. Intuit, daha fazla rekabetin ilgisini çektiği için son zamanlarda Mint’e daha fazla çaba sarf ediyor ve daha büyük rakiplerinden birinin adı, bu alanda nasıl tam bir daire haline geldiğini gösteriyor: Quicken’s Simplifi, ayda 5,99 ABD Doları veya yıllık 35,99 ABD Doları.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK