IRS web sitesi giriş yapmak için “canlı selfie” gerektiriyor

IRS web sitesi giriş yapmak için “canlı selfie” gerektiriyor

28
0
PAYLAŞ

ABD İç Gelir Servisi (IRS), yüzünüzün şeklinde biyometri gerektiren yeni sistemle bu yaz çevrimiçi hesaplara erişim şeklini değiştirmeye hazırlanıyor.

Kişisel IRS.gov hesapları, vergi mükelleflerinin vergi geçmişlerine erişmesine ve bunları görüntülemesine izin verir, ancak KrebsonSecurity’nin bildirdiği gibi, mevcut IRS.gov kimlik bilgileri bu yıl sonra çalışmayı durduracaktır. Kasım ayında, IRS, kimliğinizi kanıtlamak için çok fazla kişisel bilgi gerektiren 2022’nin ortasına kadar çevrimiçi kimlik doğrulama hizmeti ID.me’ye geçmeye karar verdi.

IRS giriş sayfasındaki bir mesaj yaklaşan değişikliği onaylar: “Zaten bir IRS kullanıcı adınız varsa, lütfen en kısa zamanda yeni bir ID.me hesabı oluşturun. Size gelişmiş bir oturum açma deneyimi sunuyoruz. 2022 yazından itibaren mevcut IRS kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açamayacaksınız.”

Kullanıcıların kesinlikle kusur bulduğu şey, bir ID.me hesabı oluşturmak için gereken bilgi türüdür. Doğrulama işlemi, her bir kişiden ehliyetlerinin veya devlet tarafından verilmiş diğer kimliklerin taranmasını, kamu hizmetleri veya sigorta faturalarının bir kopyasını, cep telefonu hizmet bilgilerini ve kendilerinin “canlı özçekimlerini” ister.

Belge sağlanamaması veya dolandırıcılık bayrağının çekilmesi durumunda hesabı oluşturan kişi ile canlı görüntülü sohbet kaydı da gereklidir. Tıpkı canlı selfie gibi, bu da bir mobil cihaz veya bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayarın web kamerası kullanılarak yapılabilir. Ancak, web kamerası, uygulamayı oluşturmak için kullandığınız cihazda olmalıdır.

Krebs’e göre, süreç zaman alıyor (ID.me yardım videosu “dakikalar sürdüğünü” belirtse de), çok faktörlü kimlik doğrulamanın (MFA) ayarlanmasını, bir yedek kodun güvenli bir şekilde saklanmasını ve selfie’nizi bir başkasına karşı başarıyla doğrulamasını gerektiriyor. ehliyetiniz gibi bir referans resmi. Bir telefon numarası da istenir ve doğrulanır, ancak Skype gibi bir VoIP hizmeti olamaz. Akılda tutulması gereken bir diğer şey de zamanlamadır. Görünüşe göre, süreçten beş dakikadan fazla uzaklaşırsanız, belgeleri yeniden göndermeniz veya diğer inceleme isteklerini tekrarlamanız gerekecek.

Hareket, vergi dolandırıcılığını ve kimlik hırsızlığını önlemeyi amaçlıyor. Krebs’in belirttiği gibi, “27 eyalet, bir başkası adına fayda sağlamak için başvuran kimlik hırsızlarını aramak için ID.me’yi zaten kullanıyor ve şimdi IRS onlara katılıyor.”

Editörlerimiz tarafından önerildi

Yine de, 2017’de Equifax’ın başına gelenler göz önüne alındığında, birçok kişi tüm bu kişisel bilgileri pazarlama amacıyla paylaşmaktan çekiniyor olabilir. Bir biyometri politikası ayrıca, ID.me’nin “biyometrinizi satmadığını, kiralamadığını veya ticaretini yapmadığını” onaylayan kullanıcı onayı gerektirir.

IRS hesabınız erişilebilir olduğunda biyometrinizi silmek istiyorsanız, bu mümkün görünmüyor. Krebs denediğinde, tüm ID.me hesabını silmek için bir bağlantı aldı, bu da IRS web sitesine yeniden erişim kazanmak için kurulum sürecinden tekrar geçmesi gerektiği anlamına geliyordu. Krebs’in de belirttiği gibi, ID.me, Amerikalıların nihayetinde benimsemesi gereken bir hizmettir, çünkü “bir noktada, federal hükümetle ve/veya eyaletinizle olan ilişkinizi yönetmeniz gerekebilir.”

Okuduklarını beğeniyor musun?

İçin kayıt olun güvenlik görevlisi En iyi gizlilik ve güvenlik öykülerimiz için doğrudan gelen kutunuza iletilen haber bültenleri.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK