İşte OVHcloud Veri Merkezinin Geçen Yıl Alevler İçinde Kalmasının Nedeni

İşte OVHcloud Veri Merkezinin Geçen Yıl Alevler İçinde Kalmasının Nedeni

28
0
PAYLAŞ

Geçen yıl OVHcloud veri merkezi yangınıyla ilgilenen itfaiyecilerden gelen bir rapor, ufuk açıcı bir okuma sağlıyor.

Yangın, geçen yıl 10 Mart’ta Strazburg’da bulunan dört OVHcloud veri merkezi binasından birinde meydana geldi. Neyse ki, hiçbir insan zarar görmedi, ancak bina harap oldu. DCD’nin bildirdiği gibi, yerel itfaiyecilerden gelen müteakip rapor, yangının neden bu kadar hızlı hasar verdiğini ortaya koydu ve OVHcloud’un bir yangınla başa çıkmak için gerekli koruma ve sistemlere sahip olmadığı için parmağını işaret etti.

Rapor, tesisin yalnızca yangına bir saat dayanabilecek ahşap tavanlara sahip olduğunu ortaya koyuyor. Buna, ateşin daha şiddetli yanmasına izin veren “bacalar” yaratan serbest soğutmalı bir tasarımı ekleyin. Bu yeterince şaşırtıcı değilse, OVHcloud otomatik bir yangın söndürme sistemi kurmamıştı, yani yangını yayılmadan söndürecek hiçbir şey yoktu.

İtfaiyecinin yangınla mücadele görevi, güç sistemi için evrensel bir kesinti olmaması ve hiçbir elektrik kanalının yalıtılmamış olması nedeniyle daha da zorlaştı. Geldiklerinde, güç odası boyunca bir metreden uzun elektrik arkları yanıp sönüyordu. Sonunda, itfaiyecilerin gücü devre dışı bırakması üç saat sürdü.

OVHcloud, DCD’nin yangın raporuna yanıt veremeyeceğini belirten bir yorum talebine “hala sigortacıları ve devlet kurumlarıyla resmi bir rapor üzerinde çalışıyor” şeklinde yanıt verdi. Şirket ayrıca “yangın raporunun bir veri merkezi uzmanından gelmediğine” dikkat çekti.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

OVHcloud, yangın nedeniyle toplu bir dava ile karşı karşıya ve 103 şirket uğradıkları zararlar için tazminat talep ediyor. Bu rapor, OVHcloud’un savunmasına yardımcı olmayacak ve daha fazla müşterinin davaya katılmaya karar vermesine neden olabilir, şimdi tesisteki yangın korumalarının ne kadar zayıf olduğu ortaya çıktı.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK