Kalkanlar: CISA, Amerikan Şirketlerini Rus Hacking Hakkında Uyardı

Kalkanlar: CISA, Amerikan Şirketlerini Rus Hacking Hakkında Uyardı

31
0
PAYLAŞ

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Ajansı (CISA), ülke ile artan gerilim nedeniyle Amerikan şirketlerinin Rusya’dan gelebilecek olası bilgisayar korsanlığı girişimlerine karşı ekstra dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

Beyaz Saray, Başkan Joe Biden’ın mevkidaşı Vladimir Putin’e “ABD, Müttefiklerimiz ve ortaklarımızla tam koordinasyon içinde diplomasiye girmeye hazır olsa da, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmeye karar vermesi durumunda diğer senaryolara da aynı şekilde hazırız” dedi.

Rusya Ukrayna’yı işgal etmese bile, sık sık ülkeyi Wired’in “tarihin en maliyetli siber saldırılarından biri” olarak nitelendirdiği şeylerle hedef aldı. Ancak bu saldırılar her zaman Ukrayna ile sınırlı kalmayabilir, ancak CISA’nın yeni Shields Up kampanyasının devreye girdiği yer burasıdır.

CISA, “Şu anda ABD anavatanına yönelik belirli bir inandırıcı tehdit bulunmamakla birlikte, Rusya’nın istikrarsızlaştırıcı eylemlerini Ukrayna dışındaki diğer ülkeleri etkileyebilecek şekillerde artırmayı düşünme potansiyelinin farkındayız” diyor. CISA direktörü Jen Easterly şöyle açıklıyor:

CISA, “büyüklüğü ne olursa olsun tüm kuruluşların siber güvenlik ve en kritik varlıklarını koruma konusunda daha yüksek bir duruş benimsemesini tavsiye ettiğini” söylüyor. Ayrıca, bu risklere karşı farkındalığı artırmak için “kritik altyapı ortakları” ile işbirliği yaptığını söylüyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Ajans, herkesin “zararlı bir siber saldırı olasılığını azaltmasını”, “potansiyel bir saldırıyı hızlı bir şekilde tespit etmek için adımlar atmasını”, “bir izinsiz giriş olursa organizasyonun yanıt vermeye hazır olmasını sağlamasını” ve “kuruluşun bir saldırıya karşı direncini en üst düzeye çıkarmasını” istiyor. yıkıcı siber olay.”

CISA, web sitesinde bu odak alanlarının her biri ile ilgili tavsiyeler sunmaktadır. Ayrıca, “son siber olaylar belirli aktörlere atfedilmemiş” olsa da, kuruluşların “ABD Kritik Altyapısına Yönelik Rusya Devlet Sponsorlu Siber Tehditlerini Anlama ve Azaltma” ile ilgili Ocak ayı uyarısını gözden geçirmeleri ve StopRansomware.gov adresini ziyaret etmeleri gerektiğini söylüyor. İnternet sitesi.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK