Konami, Castlevania’nın Steam Deck’te çalışmayacağını söylüyor, yanlış

Konami, Castlevania’nın Steam Deck’te çalışmayacağını söylüyor, yanlış

31
0
PAYLAŞ

Super Metroid ve Castlevania: Symphony of the Night, Metroidvania’yı bu kadar sevilen bir oyun haline getiren bir-iki yumruktur, ancak her iki serinin de GBA’da – özellikle de ‘vania tarafında’ iyi olduğunu iddia edebilirsiniz. Steam’de taşınabilir harika bir Castlevania koleksiyonu olduğundan, bunun Steam Deck için mükemmel bir seçim olacağını düşünebilirsiniz.

Ancak Konami’nin Castlevania Advance Collection için bir Steam mesajında ​​dediği gibi: “Bu yazılımı satın almadan önce, SteamOS’u desteklemediği için Steam Deck’te oynanamayacağını lütfen unutmayın.” (Aynı mesaj, Castlevania Yıldönümü Koleksiyonu için Steam sayfasında da görünür.)

Mesele şu ki, Konami bu noktada kesinlikle yanlış görünüyor. GamingOnLinux’taki arkadaşların gösterdiği gibi, Castlevania koleksiyonu Steam’in yerleşik Proton uyumluluğu özellikleri sayesinde Steam Deck’te gayet iyi çalışıyor. Oyunlar da gayet iyi oynuyor ve kaydetme durumları sorunsuz çalışıyor gibi görünüyor.

Her iki koleksiyon da Valve tarafından Steam Deck uyumluluğu için resmi olarak derecelendirilmedi, ancak görünüşe göre, ne olursa olsun, taşınabilir Castlevania iyiliği ile muhtemelen şansınız yaver gidecek.

YouTube küçük resmi

Eski oyunlar asla ölmez, ölmemeli.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK