LG, Rusya’ya Gönderilen Tüm Sevkiyatları Durdurdu

LG, Rusya’ya Gönderilen Tüm Sevkiyatları Durdurdu

28
0
PAYLAŞ

LG, Rusya’dan çekilen ve görünüşte sürekli büyüyen şirketler listesine katılıyor.

Şirket, “LG Electronics, Rusya’ya yapılan tüm sevkiyatları askıya alıyor ve ortaya çıkan durumu yakından izlemeye devam edecek” dedi. “Tüm insanların sağlığı ve güvenliği için derinden endişe duyuyoruz ve LG, insani yardım çabalarını destekleme kararlılığını sürdürüyor.”

LG yalnız değil. Nintendo ve Sony’den Amazon ve Microsoft’a kadar birçok başka şirket, Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’da iş yapmayı bıraktı. Ülkede CPU, GPU ve hemen hemen her şeyi satın almak giderek zorlaşıyor.

Bu diğer şirketlerin çoğu, belirli pazar bölümlerine odaklanıyor. Ancak 4 Mart’ta Rusya’ya yapılan tüm sevkiyatları askıya alan LG ve Samsung, televizyon ve dizüstü bilgisayarlardan ev aletlerine ve elektrikli süpürgelere kadar her şeyi üretiyor. Onları kaybetmek, bir elektronik mağazasının çoğunu kaybetmek gibidir.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

LG, Rusya’ya sevkiyata ne zaman devam edebileceği veya yardım çabalarını nasıl desteklediği hakkında daha fazla ayrıntı sunmuyor. (Örneğin Samsung, insani yardım kuruluşlarına 6 milyon dolar bağışlayacağını söyledi.) Şirket yorum talebine hemen yanıt vermedi.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK