Lost Ark, CS:GO ve Dota 2’nin Steam zirve oyuncu rekorlarını geçti

Lost Ark, CS:GO ve Dota 2’nin Steam zirve oyuncu rekorlarını geçti

36
0
PAYLAŞ

Amazon’un Yeni Dünya’dan sonraki en son çevrimiçi MMO’su olan Lost Ark, özellikle oynaması ücretsiz olduğu için her zaman popüler olacaktı. Ancak, sadece iki gün içinde, Lost Ark Steam oyuncusu, şu anda Steam’in tarihindeki en yüksek ikinci oyuncu olma noktasına geldi – Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2’yi bile geride bıraktı.

Lost Ark, resmi olarak piyasaya sürülmeden önce zaten çok popülerdi, öyle ki Amazon ve geliştirici Smilegate RPG, insanların oynamasına izin vermek için çok daha fazla sunucu eklemek zorunda kaldı. Ancak, Lost Ark’ın oynaması ücretsiz bir oyun olarak uygun lansman günü 11 Şubat Cumaydı ve MMO’nun eşzamanlı oyuncu sayısı zirvesinin hem bir milyonu geçen beşinci oyun hem de şimdiye kadarki en yüksek beşinci oyuncu sayısı olduğunu gördü.

Bir gün sonra ve bu oyuncu sayısı zirvesi yeni bir rekora daha da yükselerek Lost Ark’ı şu anda sadece Steam’deki en popüler oyun değil, aynı zamanda Steam tarihindeki en yüksek ikinci eşzamanlı oyuncu sayısına sahip oyun haline getirdi. Ve sadece Kayıp Ark’ın ikinci günü.

Lost Ark’ın yeni oyuncu sayısı zirvesi 1.325.305. Son 24 saat içinde, Steam’deki diğer tüm oyunları büyük ölçüde geride bırakan, ebediyen popüler Counter-Strike: GO ile bir milyonu bile kırmadı. Lost Ark, CS: GO, Dota 2, Cyberpunk 2077 ve istikrarlı arkadaşı New World’ü geride bıraktığı için tüm zamanların en yüksek oyuncu sayısı daha da etkileyici.

  1. PUBG: Savaş Alanları – 3.257.248
  2. Kayıp Ark – 1.325.305
  3. Counter Strike: Global Offensive – 1.308.963
  4. Dota 2 – 1.295.114
  5. Cyberpunk 2077 – 1.054.388
  6. Yeni Dünya – 913.634

Açıkçası, Lost Ark’ın PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı yenmeden önce gitmesi gereken bir yol var – bu rekor dört yıl önce PUBG’nin popülaritesinin zirvesinde, battle royale fenomeninin başlangıcında ve Fortnite gerçekten yükselmeden önce kırılmıştı.

Kayıp Ark sadece iki gün çıktı, çok eğlenceli ve hafta sonu henüz bitmedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK