Lost Ark şimdi bir milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşan 5. oyun oldu

Lost Ark şimdi bir milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşan 5. oyun oldu

34
0
PAYLAŞ

12 Şubat 2022: Lost Ark oyuncu sayısı, lansmanından sadece bir gün sonra bir milyonu aştı.

Amazon Game Studios’un en yeni çevrimiçi MMO’su Lost Ark, nihayet Steam’de çıktı – burada rekor sayılara ulaşarak, oyunun sunucuları yetişmek için mücadele etmesine rağmen ikinci gününde bir milyonun üzerinde eşzamanlı oyuncuyla zirveye ulaştı. Bu, Steam’in şimdiye kadar kaydettiği en yüksek beşinci oyuncu sayısı ve şimdiye kadar bir milyonun üzerinde eşzamanlı oyuncuyu kıran yalnızca beşinci oyun.

Lost Ark aslen 2019’da Asya topraklarında piyasaya sürülmüş olabilir, ancak nihayet dün dünya çapında Steam’de çıktı, bir kaç saat verin veya alın. Büyük bir hit olacağı şimdiden belliydi, ancak şimdi ücretsiz oynanabilen sürüm çıktığından beri Lost Ark saçma sapan rakamlar çıkarıyor.

SteamDB’ye göre, oynaması ücretsiz resmi bir sürüm olarak ilk gününde Lost Ark, neredeyse bir milyonluk bir eşzamanlı oyuncu sayısı zirvesine ulaştı – bu 984.111 oyuncu. Şimdi, bir günden kısa bir süre sonra, bu zirve 1.016.677 oyuncuya yükseldi – ve sadece artacak.

Lansman o kadar popüler ki Lost Ark şimdiden Steam’de en çok oynanan oyunlardan biri. En yüksek oyuncu sayısı açısından, Cyberpunk 2077, DOTA 2, Counter-Strike GO ve PUBG gibi Steam’in şimdiye kadar kaydettiği en yüksek beşinci rekor – ironik bir şekilde Amazon MMO ortağı New World’ü geride bırakıyor. 913.634 ile altıncı.

Başka bir deyişle, Lost Ark’ın bu gece bir milyonun üzerine çıkıp çıkmayacağına dair bahisler yapmaya başlayın ve Cyberpunk 2077’nin 1.054.388 eşzamanlı oyuncu rekorunu kırın. Bu bahsi alıyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK