Microsoft, 28 Şubat’ta Washington Eyaletindeki Ofislerini Tamamen Yeniden Açacak

Microsoft, 28 Şubat’ta Washington Eyaletindeki Ofislerini Tamamen Yeniden Açacak

30
0
PAYLAŞ

Microsoft nihayet ABD’de pandeminin başlamasından yaklaşık iki yıl sonra Washington eyaletindeki şirket ofislerini tamamen yeniden açacak.

Yeniden açılış, şirketin Microsoft kampüsleri için COVID-19 hibrit işyeri modelinin “altıncı ve son aşamasına” geçtiği 28 Şubat’ta planlanıyor.

Şirket duyuruda, “Bu aşamaya gelmek, tesislerimizi çalışanlarımıza, ziyaretçilere ve misafirlere tam olarak açmamızı sağlıyor” dedi. “Washington eyaleti dışında, yeni Silikon Vadisi Kampüsümüz de dahil olmak üzere Kaliforniya’daki Bay Area sitelerimiz 28 Şubat’ta tamamen açılacak ve koşulların izin verdiği ölçüde diğer ABD konumlarımızın çoğunun da aynı şeyi yapacağını tahmin ediyoruz.”

Microsoft karma iş yeri aşamaları

Microsoft, ABD’deki COVID-19 vakaları son iki hafta içinde istikrarlı bir düşüş yaşarken “yerel sağlık ölçümlerini iyileştirmeye” atıfta bulunarak kararı verdi. Diğer faktör, Redmond bölgesindeki nispeten yüksek aşılama oranları olmuştur.

Şirket, “8 Şubat 2022 itibariyle, Washington eyaleti çalışanlarımızın çoğunun yaşadığı uygun King County sakinlerinin %83,8’i aşı serilerini tamamladı ve %91,6’sı en az bir doz aldı” dedi.

Yeniden açılış, en son COVID-19 varyantı olan Omicron’a rağmen ABD teknoloji endüstrisi için işlerin normale döndüğünün bir başka işareti. Mart 2020’de pandeminin başlaması, Microsoft’un çoğu çalışanın hibrit bir işyeri modeline geçmeden önce evden çalışmasını gerektirmesine neden oldu ve bu da nihayetinde bazı ofislerin kısmen yeniden açılmasını içeriyordu.

Microsoft, şirket merkezini Ekim ayında tamamen yeniden açmayı planladı, ancak Delta varyantı enfeksiyonlarda bir artışa neden olduğunda bu planları rafa kaldırdı.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Microsoft, yeni bir COVID-19 varyantı ortaya çıkarsa, ofis erişimini bir kez daha sıkılaştırabileceğini söylüyor. “Microsoft’un fiziksel olarak bulunduğu her alanda yerel sağlık verilerini yakından izliyoruz ve gerekirse rotamızı ayarlayacağız” dedi.

Buna karşılık, Facebook ana şirketi Meta, ABD ofislerini tamamen yeniden açmayı 28 Mart’a erteledi. Bu arada Apple, ABD’deki yeniden açılışını süresiz olarak ertelemeye karar verdi.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK