Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın aldı

Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın aldı

36
0
PAYLAŞ

Microsoft’un 7,5 milyar dolarlık Bethesda satın aldığını düşündüyseniz…

Nakit işlem yoluyla Microsoft, Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty, Candy Crush ve Major League Gaming eSports gibi en popüler oyun serilerinden bazılarının kontrolünü ele geçirecek. Microsoft, anlaşma kapandığında Activision Blizzard oyunlarının Game Pass’e geçeceğini de belirtmek istiyor.

Ancak, Microsoft’un kontrolünü ele geçirecek olan yalnızca oyun IP’leri değildir. Activision Blizzard, King, Treyarch, Raven, High Moon, Beenox, Sledge Hammer Games, Infinity Ward, Demonware ve Toys for Bob dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli geliştirme stüdyosuna sahiptir.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Tabii ki, bu satın almanın tamamlanmadan önce bazı engellere çarpma ihtimali var. Microsoft, Activision Blizzard hissedar onayına, düzenleyici incelemeye ve işlem, geleneksel kapanış koşullarına tabidir. Ancak, özellikle Microsoft’un sunduğu nakit miktarı göz önüne alındığında, anlaşmanın başarısız olması daha şaşırtıcı olurdu.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK