Microsoft, Windows 11 Dosya Gezgini içindeki reklamları test ediyor

Microsoft, Windows 11 Dosya Gezgini içindeki reklamları test ediyor

32
0
PAYLAŞ

İnternette dikkatinizi çekmek için savaşan reklamlardan kaçmak zordur, ancak tesadüfi bir uyarı, Windows 11’in dosya Gezgini’nin bile gelecekte entegre reklamları kullanabileceğini gösteriyor. Twitter kullanıcısı tarafından fark edildi Florian Beauboisreklam, Microsoft Editor için bir harekete geçirici mesaj başlığı şeklinde göründü, şirketin yanlışlıkla gönderildiğini söylediği bir şey.

Microsoft’un Windows için kıdemli program yöneticisi Brandon LeBlanc, The Verge’e yaptığı açıklamada, reklamın “harici olarak yayınlanması amaçlanmayan ve kapatılmış deneysel bir afiş” olduğunu söylerken, testin asla amaçlanmadığı açık. LeBlanc’ın açıklaması, harici kullanıcıları dahil etmek için gelecekte entegre işletim sistemi reklamları olasılığını dışlamaz.

Microsoft’un daha önce 2017’de (The Verge aracılığıyla) büyük bir OneDrive abonelik afişi yayınladığı için, Windows Gezgini’ndeki reklamları kendi hizmetleri için ilk kez kullanmadığını belirtmekte fayda var. Windows 10 ayrıca, kilit ekranında, başlat menüsünde ve uygulamalarda bulunabilecekleri için reklamlara yabancı değil.

Reklam banner’ları ve açılır pencereler baş belasıdır, ancak Windows’u daha da şişirebilirler. Doğal olarak, arka plan süreçleri fps’yi artırmayı zorlaştırabileceğinden, oyun bilgisayarı performansı söz konusu olduğunda bunun zincirleme bir etkisi olabilir.

Kuşkusuz, söz konusu Microsoft Düzenleyici reklamı, oradaki en müdahaleci başlık reklamı değil, ancak uygulanması, Windows’ta daha büyük bir reklam varlığının temellerini oluşturabilir. Bu, özellikle Steam Deck’in gelişinin Linux tabanlı işletim sistemi için bir platform oluşturmasından bu yana, oyun meraklılarını SteamOS’un beğenisine geçmeye teşvik edebilecek bir şey.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK