Microsoft, Windows 11 yükseltmesini şimdiye kadarki “en sorunsuz” olarak kutluyor

Microsoft, Windows 11 yükseltmesini şimdiye kadarki “en sorunsuz” olarak kutluyor

41
0
PAYLAŞ

Windows 11 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden bu yana geçen altı ay içinde Microsoft, ekiplerinin bilgisayarlarının olabildiğince çoğunu yükseltmekle meşgul oldu. Şimdi şirket, sürecin nasıl gittiğine dair bir bakış paylaştı ve yükseltmeyi “şimdiye kadar sahip olduğumuz en sorunsuz” olarak kutladı.

Windows IT Pro Blog’daki (Windows Central aracılığıyla) bir gönderide, Microsoft Lukas Vellush’taki içerik ve sosyal program yöneticisi, “190.000’den fazla çalışan cihazının” bir testten geçtiğini söylüyor. pencereler 11 Yükselt. Bu işletim sistemi kurulumları çılgınlığı beş haftadan fazla bir sürede gerçekleşti, bu da şirketin günde 5.000’den fazla PC’yi yükseltebildiği anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, işletim sisteminin kullanıma sunulması tamamen engelsiz olmamıştır. Velush, “yüzde [employee] cihazlar”, Windows 11 gereksinimlerini karşılamadı ve bunun yerine Windows 10’u bir sonraki kullanılabilir cihaz yenilemelerine kadar çalıştırmaya devam edecek. Microsoft, daha önce bahsedilen 190.000 PC’nin şirketin toplam kurulum tabanının hangi kısmını oluşturduğunu belirtmediği için, daha kaç sistemin yükseltme alacağı da belirsizliğini koruyor.

Microsoft’un Windows 11’e sorunsuz geçiş iddiaları maalesef tüketici oyun bilgisayarı alanındakilerin deneyimlerini yansıtmıyor. İşletim sisteminin TPM gereksinimi, tüketiciler arasında kafa karışıklığına ve AMD Ryzen işlemcileri ve NVMe oyun SSD’lerine sahip olanlar için performans sorunlarına neden olmaya devam ediyor.

Yükseltme zamanı: işte hWindows 11 nasıl kurulur

Bu sorunlara rağmen, Steam kullanıcıları arasında işletim sistemine olan talep her ay artmaya devam ediyor ve neredeyse her beş kullanıcıdan biri Windows 10 üzerinden Windows 11 kullanıyor. Otomatik HDR ve DirectStorage gibi özellikler şüphesiz oyuncular için cazip, ancak işletim sistemine özel geliştirmeler Intel’in 12. Nesil Core serisindeki en iyi oyun CPU’larına sahip olması, muhtemelen benimseme oranını da artırıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK