NASA Mars Perseverance Rover, Mars Mesafe Rekoru Kırdı

NASA Mars Perseverance Rover, Mars Mesafe Rekoru Kırdı

32
0
PAYLAŞ

NASA’nın Perseverance gezgini Kızıl Gezegen’de ilk hamlesini yaptıktan bir yıldan kısa bir süre sonra yeni bir Mars mesafe rekoru kırdı.

Kendi kendine sürüş işlevini kullanan araç, geçen hafta tek bir Mars günü veya solunda 806,3 fit (245,76 metre) yol kat etti. NASA’nın Opportunity gezgini tarafından 2015 yılında tamamlandı.

Gezici Pazar günü tweet atarak, “Bu bölgeyi keşfettikten birkaç ay sonra hareket halindeyim. Kendi kendine sürüş fonksiyonum sayesinde, bir günde her zamankinden daha fazla yol katedebiliyorum.” Git [and] görmek için kayalar.”

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Güçlü bir otomatik navigasyon sistemi (AutoNav) ile inşa edilen NASA’nın altı tekerlekli robotu, Dünya’daki biz insanlardan yardım almadan arazisinin 3 boyutlu haritalarını yapabilir, tehlikeleri belirleyebilir ve engellerin etrafındaki rotaları planlayabilir. Azim, saatte 393 fit (120 metre) maksimum hıza ulaşabilir; bu, gezicinin rekor kırsa bile bu kadar kısa mesafeleri kat etmesinin neden bu kadar uzun sürdüğünü daha iyi anlamanızı sağlar.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK