Nefret Edenler Nefret Edecek: En Çok Nefret Edilen Teknoloji Markaları

Nefret Edenler Nefret Edecek: En Çok Nefret Edilen Teknoloji Markaları

9
0
PAYLAŞ

Eyaletinizde, ülkenizde ve hatta tüm dünyada en nefret edilen şirketler gibi bir şeyi nasıl ölçeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Derecelendirme sitesi Rave öğrendi. Sonuçlar, küçümsemeyi sevdiğimiz markaların renkli bir vitrinini oluşturuyor.

Rave, fast food, oyun ve teknoloji kategorilerindeki tüm büyük ABD ve İngiltere şirketlerinin bir listesini derledi. Daha sonra, her bir markanın mızmızlanma ve sızlanma için en iyi araç olan Twitter’da ne kadar dedikodu aldığını görmek için SentiStrength Konuşma Duyarlılık Analizi aracını kullandılar. Negatif bir bileşen içeren analiz edilen 1 milyondan fazla tweet’in her biri karışıma dahil edildi. (10’dan az olumsuz tweet’i olan herhangi bir marka listeye girmedi – dahil edilmesi için -5 ile -2 arasında derecelendirilmesi gerekiyordu.)

Ülkelere göre en çok nefret edilen markalar tablosu, Sony’den çokça nefret edildiğini gösteriyor – örneğin, %49 ile Kanada’da en olumsuz sözlere sahip. (Japonya’nın en nefret edileni: %48,78 ile Netflix.) Ancak sosyal şikayetlere göre ABD’de Uber %48,35 ile en nefret edilen şirket. Nedenini hepimiz biliyoruz. Unutmayın, bu sonuçlar kötü, ancak Toyota’nın Meksika’daki %85,71’lik olumsuz itibarına kıyasla hiçbir şey değiller; Zimbabwe’de %100 Pepsi nefreti keşfettiler.

En Nefret Edilen Markalar

En nefret edilen teknoloji markalarının listesine tekrar göz atın. Microsoft’u %41.57 ile ilk sırada görmek garip, ancak bunun nedeni Rave’in Uber’i bir teknoloji şirketi olarak derecelendirmemesi. Microsoft, toplamda 22 olmak üzere bir dizi başka ülke tarafından da sevilmiyor.En büyük MS düşmanı, %51,35 ile Endonezya. Sony, sekiz ülkede en çok nefret saptırıcıya sahip; Tesla, yediden en fazlasına sahipti.

Yine, bu sıralamalar, hoşnutsuz nüfusa sahip görünen bazı ülkelerle karşılaştırıldığında hala ılımlı. Apple, İrlanda (%73,33) ve Pakistan’da (%64,29) insanların öfkesinin en büyük hedefi ve diğer dördünde de lider. Amazon için en yüksek nefret oranı Almanya’da %50’dir, ancak yalnızca 18 ülkede mevcuttur, yoksa daha kötüsünü yapabilirdi. Daha küresel odaklı Facebook, Hong Kong’da %85 nefret puanı alırken, Google İsrail’de %43,48 puan aldı.

En Nefret Edilen Büyük Teknoloji Markaları

Oyun garip bir hal alıyor. Amerika Birleşik Devletleri (%95.68) ve Kanada’da (%100!) en nefret edilen oyun şirketi, Pokémon serisinin arkasındaki yayıncı Game Freak’tir. Gerçekten de kötü rakamlar, muhtemelen bunu yapabilecek kişilerin tweet’leri tarafından yönlendirildi. olumsuzluk hepsini topla. En evrensel nefreti toplayan oyun markası 23 ülkede Ubisoft’tur. Capcom ikinci sırada. Ancak sadece Norveç, Nintendo’dan (%54,55) nefret ediyor.

En Nefret Edilen Oyun Markaları

Son olarak, ABD’de olumsuz olarak değerlendirilen her markanın genel sıralamasına bakın ve öfkelerini Twitter’dan çıkaracak ve Lego’ya saldıracak kadar plastik tuğlaya basan ebeveynler için ağlayın. Oyuncak üreticisinin Uber’in hemen arkasında %46,43 ile ikinci olması için yeterince şey oldu.

Editörlerimiz tarafından önerildi

ABD'de en nefret edilen markalar

İlk onu tamamlayanlar Netflix, Red Bull, Nestlé, ESPN ve Toyota. Sonraki En Nefret Edilen Büyük Teknoloji Marka %34,91 ile Apple, ardından Huawei, Google, Facebook, Amazon ve ardından Samsung; hepsi ilk 50’de.

Fast Food Mide Ağrısı, durum dağılımları, kullanıcı tarafından düzenlenebilir bir tablo ve tüm metodolojiyi içeren Rave’nin web sitesindeki raporun tamamını okuyun.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK