Nikon’un 14.000$’lık Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S’si, karşılayamayacağınız en büyük...

Nikon’un 14.000$’lık Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S’si, karşılayamayacağınız en büyük lenstir

42
0
PAYLAŞ

Nikon, aynasız Z sistemini büyük bir telefoto lensle genişletiyor. Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S, dar bir görüş açısını geniş bir diyafram ile birleştirerek uzaktaki nesneleri net bir şekilde görmek ve arka planları bulanıklaştırmak için mükemmeldir. Bu büyük lens türü, utangaç nesnelere yaklaşamayan vahşi yaşam fotoğrafçıları ve kenardan çalışan spor fotoğrafçıları için tercih edilen seçimdir.

400mm F2.8 ile fotoğrafçı

Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S kullanımda

Lens, Z System kameralarla çalışacak ve muhtemelen şirketin en hızlı aynasız odaklayıcısı olan Z 9 yığın sensörle eşleşecek. Z 9, entegre bir tutuşa sahiptir ve görüntüleri saniyede 120 kareye kadar tetikleyebilir. 400mm lens yaklaşık 15 inç uzunluğundadır ve odaklama elemanlarını hem hızlı hem de hassas bir şekilde hareket ettirmeyi vaat eden yeni geliştirilmiş Silky Swift Voice Coil Motor (SSVCM) odağına sahiptir.

Entegre bir tele dönüştürücü ek çok yönlülük sağlar. 400 mm F2.8, bir anahtarla 560 mm F4’e dönüşür ve 784 mm F5.6 veya 1.120 mm F8 olduğu sürece aralığı daha da genişletmek için isteğe bağlı olarak harici bir TC-1.4x veya TC-2x ekleyebilirsiniz. objektif, çoğu Z fotoğraf makinesinde yaklaşık 5.5 durak düzeltme için iyi olan Nikon’un VR görüntü sabitleme özelliğini içerir. Daha iyi sonuçlar için hem lens içi hem de gövde içi stabilizasyonu kullanan Z 9’un Synchro VR özelliğini destekler.

Sporcular yağmurda

Nikon tarafından sağlanan nihai sonucun örnek görüntüsü

Nikon Z fotoğraf makineleri, magnezyum gövdeler ve hava koşullarına karşı koruma ile donatılmıştır. 400mm F2.8 onlara uygundur, böylece onu elementlere güvenle taşıyabilirsiniz. Namlusu magnezyum alaşımından yapılmıştır ve tamamen hava koşullarına dayanıklıdır. Nikon, bulaşmaya karşı ekstra koruma için açıkta kalan cama flor ekledi. Lensi, her açıdan gelen ışıktan kaynaklanan artifaktları bastıran yeni bir yansıma önleyici kaplama olan Meso Amorphous’u tanıtmak için kullanır.

Nikkor Z 400mm, ED, Super ED, SR ve Fluorite dahil olmak üzere birçok harfli çorba bardağı tipiyle 19 grupta düzenlenmiş 25 elemandan oluşan karmaşık bir optik formül kullanır. Hiç kimse 6,5 kiloluk lensi tüy kadar hafif olmakla suçlamayacak ve Nikon’un SLR’ler için 400mm F2.8’inden yaklaşık 2 kilo daha az alıyor, ancak daha hafif lensler bulabilirsiniz. Canon RF 400mm F2.8 ve Sony FE 400mm F2.8’in her ikisi de yaklaşık olarak aynı ağırlığa sahip ancak hiçbirinde dahili tele dönüştürücü yok.

Editörlerimiz tarafından önerildi

gün batımında aslan

Nikon tarafından sağlanan nihai sonucun örnek görüntüsü

Çok fazla lens ve yalnızca profesyonel fotoğrafçılar ve ciddi paralı hobiler için kalan bir lens. Şubat ayı sonlarında satışa çıktığında Nikkor Z 400mm F2.8 TC VR S için 13,999,95$ bütçe ayırmanız gerekecek.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK