Nintendo hackerı Gary Bowser 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Nintendo hackerı Gary Bowser 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı

36
0
PAYLAŞ

Nintendo ROM hacker grubu Team Xecuter’ın arkasındaki halk yüzü Gary Bowser, üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Başlangıçta, Bowser suçu için 10 yıldan fazla bir süreye bakıyordu – suçlu olduğunu kabul ettiği her sayı için beş yıl. Geçen hafta ABD hükümeti, kendisine her sayım için aynı anda çekilecek en yüksek cezanın verilmesi gerektiğini savundu. Bowser’ın avukatları, suç ortaklarından Max Louarn ve Yuanning Chen’den önemli ölçüde daha az kazandığını iddia ederek sadece 19 ay alması gerektiğini söyledi. 10 Şubat’taki bir karar, Bowser’ı üç yıldan biraz fazla olan 40 ay hapis cezasına çarptırdı.

Bowser, Nintendo Switch de dahil olmak üzere çok sayıda Nintendo konsolu için modchips ve jailbreak yazılımı geliştirmeye ve satmaya yardımcı olan ekibin bir parçasıydı. Ekim 2020’de tutuklandı ve kara para aklama ve elektronik dolandırıcılık dahil 11 suçtan yargılanmak üzere Dominik Cumhuriyeti’nden ABD’ye iade edildi.

Bu fotoğraf gösteriminde, iki Joy-Con ile açık bir Nintendo Switch

(İmaj kredisi: Guillaume Payen/SOPA Images/Getty Images aracılığıyla LightRocket)

Başlangıçta iki suçlamayı kabul etti: “teknolojik önlemleri aşmak ve hileli atlatma cihazlarında trafik sağlamak için komplo” ve bunun sonucunda 4,5 milyon dolarlık bir para cezasına çarptırıldı. Bir ay sonra, Nintendo tarafından kendisine karşı açılan ayrı bir hukuk davasında 10 milyon dolar daha para cezasına çarptırıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK