Norland, RimWorld olmak istiyor, bir ortaçağ siyasi şehir kurucusu olan Crusader Kings...

Norland, RimWorld olmak istiyor, bir ortaçağ siyasi şehir kurucusu olan Crusader Kings ile tanışıyor

48
0
PAYLAŞ

Şehir kurma oyunları, şehir yönetiminin temellerine odaklanma eğilimindedir, bu nedenle temelde gerçek bir belediye başkanından çok bir tanrı elisiniz. İşleri biraz daha kişisel hale getirmeyi amaçlayan Norland, sizi bir ortaçağ kasabası üzerinde güç sahibi olan ve onunla birlikte gelen tüm suç, dini ayaklanmalar ve sosyal tabakalaşma ile boğuşan asil bir ailenin kontrolünü size veriyor.

Geliştiriciler, Norland’ı RimWorld, Crusader Kings ve Caesar’dan esinlenerek “hikayeler oluşturan bir ortaçağ krallığı simülasyonu” olarak adlandırıyor. Kasabanızdaki köylüler ve kölelerden askerlere ve suçlulara kadar her vatandaş, mutlu evliliklerden kanlı isyanlara kadar her şeye yol açabilecek durumlarına ve kişiliklerine dayalı davranışlara sahiptir.

Vatandaşlarınız hayatlarına devam ederken – veya isyanları bastırırken – ordular kurabilir, köyünüzü iyileştirebilir ve gücünüzü genişletmek için küresel bir haritaya bakabilirsiniz. Komşu krallıklarınızla savaşabilir veya müttefik olabilirsiniz ve daha geniş haritada çeşitli siyasi olaylarda çalışabilirsiniz.

Aşağıdaki bir fragmana göz atın.

YouTube küçük resmi

Norland’ın 2022’de Steam’de piyasaya sürülmesi planlanıyor ve kendi türündeki birçok oyunun aksine, geliştiriciler her türlü Erken Erişim sürümünden vazgeçmeyi planlıyor. Bunun yerine, bir dizi lansman öncesi oyun testi aracılığıyla oyuncu geri bildirimi toplamayı amaçlıyorlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK