Nvidia RTX 3000 kazanma şansınız %2 mi? GPU’lar için yağma kutuları...

Nvidia RTX 3000 kazanma şansınız %2 mi? GPU’lar için yağma kutuları Japonya’da üretiliyor

37
0
PAYLAŞ

Yeni bir GPU oynamaya hazır mısınız?

Amazon Japonya’daki bir perakendeci, PC grafik kartlarını rastgele bir GPU modeliyle gizemli kutular olarak sunarak satmanın karanlık bir yolunu buldu.

Şanslıysanız, yepyeni bir Nvidia RTX 3000 grafik kartı kazanabilirsiniz – muhtemelen 2.000 $ veya daha fazla alabilen bir RTX 3090. Bununla birlikte, çoğu gizemli kutu muhtemelen yedi yıldan eski bir GPU içerecektir. Başka bir deyişle, perakendeci esasen oyunlardan “lootbox” modelini aldı ve GPU satışlarına uyguladı.

Amazon listesi

Çin medya kuruluşu ITHome’a ​​göre, Japon perakendeci “IGRNG” gizemli kutuları 14.000 ila 15.000 yen’e sattı. (IGRNG şu anda yeni sipariş almıyor.) Bu nedenle alıcılar gizemli kutulardaki zarları atmak için yaklaşık 121 ila 131 dolar ödedi.

Japon perakendeci Amazon listesine “Ambalajı açarken iyi eğlenceler!” yazdı. “Bu cesaret ve iyi şansla ilgili bir macera!”

Ancak, gıpta edilen bir GPU alma şansı oldukça zayıftı. Perakendeci, müşterilerin yeni bir Nvidia RTX 3000 veya bir AMD Radeon RX 6000 GPU alma şansının yalnızca %2 olduğunu göstererek oranları açıkladı.

Şans

Kutuların %28’i, Nvidia’nın RTX 2000 serisinden ilk olarak Eylül 2014’te piyasaya sürülen GTX 900 serisine kadar uzanan eski grafik kartlarını içeriyordu. Ancak kutuların büyük çoğunluğu, yani %70’i, çoğu müşterinin ne alacağını belirsiz kılan bir “diğer seri” GPU ile geldi.

GPU’lardan birini iade etmeyi umuyorsanız, şansınız kalmadı: Perakendeci Amazon listesine “Bu özel bir ürün, bu nedenle iade veya değişim hizmetlerini kabul edemiyoruz” dedi.

Satış, PC grafik kartlarının makul fiyatlarla bulunması zor olduğu için geliyor. Yani Japonya’da gizemli kutulardan birini alacak kadar çaresiz olan bazı alıcılar olabilirdi.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK