Nvidia, Yeni Nesil GPU’ların Piyasaya Sürülmesinden Sonra Bile RTX 3000 Satışlarına Devam...

Nvidia, Yeni Nesil GPU’ların Piyasaya Sürülmesinden Sonra Bile RTX 3000 Satışlarına Devam Ediyor

26
0
PAYLAŞ

Hala bir RTX 3000 grafik kartı bulamıyor musunuz? Nvidia şirketin yeni nesil ürünlerini piyasaya sürdükten sonra bile bir süre buralarda olabilirler.

Nvidia CFO’su Colette Kress’e göre şirket, PC grafik kartlarına yönelik devam eden talebi karşılamaya yardımcı olmak için RTX 3000 serisini başlangıçta amaçlanandan daha uzun süre üretimde tutmayı düşünüyor.

Pazartesi günü bir Morgan Stanley yatırımcı etkinliğinde Kress’e Nvidia’nın muhtemelen bu sonbaharda piyasaya sürülecek olan yeni nesil ürünlerine nasıl yaklaştığı soruldu. Kress, yaklaşmakta olan GPU’lar hakkında fazla bir şey söylemedi, ancak Nvidia’nın mevcut RTX 3000 serisinin yanı sıra yeni nesil GPU’ları da satabileceğini belirtti.

Bu, şirketin geçen yılın sonlarında, GPU sarf malzemelerini desteklemek için eski RTX 2060 kartını 12 GB video belleğiyle canlandırdığı zaman uğraştığı bir şeydi.

“Bu COVID ve tedarik kısıtlamaları döneminde bile ilginçti çünkü bize oyun oynamanın hem mevcut nesli (RTX 3000) hem de Turing neslini (RTX 2000 serisi) satmaya devam etme fırsatı verdi” dedi. . “Bu yüzden, oyuncularımıza bu konuda daha fazla tedarik sağlamak için bunu yapıyoruz. Ve gelecekte böyle bir şeyin devam ettiğini görebiliriz.”

Bununla birlikte, Nvidia RTX 2060 kartını canlandırdığında, sarf malzemeleri başlangıçta oldukça kıttı. Şimdi onu Newegg’de bulabilirsiniz, ancak yaklaşık 500 ila 600 dolar arasında – 2019’da ilk kez piyasaya çıktığında 349 dolardan başlayan orijinal RTX 2060 ürününden önemli ölçüde daha fazla.

Yüksek maliyet, GPU pazarının karşı karşıya olduğu başka bir soruna işaret ediyor: Çok fazla ürün gülünç derecede şişirilmiş fiyatlarla satılıyor. Ancak Kress daha önce Nvidia’nın piyasaya daha fazla GPU dağıtarak fiyatları düşürmeyi umduğunu söylemişti. Dolayısıyla RTX 3000 serisini üretimde tutmak bu amaca yardımcı olabilir.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Pazartesi günkü yatırımcı etkinliği sırasında Kress, Nvidia’nın GPU kaynaklarının üçüncü çeyrekten itibaren önemli ölçüde iyileşmesini beklediğini yineledi. “Tedarik konusunda çalışmaya devam edeceğiz. İkinci yarıda iyi bir arz durumunda olacağımızı düşünüyorum” dedi.

Kress ayrıca Nvidia’nın bu ayın ilerleyen günlerinde şirketin GTC etkinliğinde yeni nesil GPU’larla ilgili “bazı öğeler” hakkında daha fazla konuşabileceğini söyledi.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK