Oculus Quest 2 Destek Belgesi Yaklaşan Vücut Takibiyle İlgili İpuçları

Oculus Quest 2 Destek Belgesi Yaklaşan Vücut Takibiyle İlgili İpuçları

36
0
PAYLAŞ

Vücut takibi, Quest 2 VR kulaklığı için çalışmalarda olabilir.

UploadVR raporlarına göre, Unity oyun motoru aracılığıyla izlenen bir fiziksel klavye için Quest 2 kulaklığının nasıl kurulacağını özetleyen bir belgede, destekleyici bir görüntü vücut takibi için bir geçiş gösterdi. Görüntü ayrıca, hem orijinal Quest hem de Quest 2 kulaklıklarının bir süredir desteklediği vücut takibi ve el takibi arasında ayrım yaptı.

OculusQuest 2

Resim artık destek belgesinde bulunmuyor ve Facebook’un ana şirketi Meta, UploadVR için yorum yapmayı reddetti.

Belge, Quest 2’nin vücut takibini nasıl başarabileceğini özetlemiyor. Halihazırda piyasada halihazırda mevcut olan, bazıları kullanıcı tarafından giyilen ekstra donanımı izlemek için harici kameralar veya VR baz istasyonları kullanan bir dizi çözüm bulunmaktadır. Xbox Kinect kamera sistemi, YouTuber The Mysticle tarafından gösterildiği gibi vücut hareketlerini takip edecek şekilde de kurulabilir. Ancak bu sistemler, bağımsız bir cihaz olarak Quest 2 kulaklığıyla sorunsuz bir şekilde entegre olmaz.

Geçen bahar Meta, VR’de hassas parmak hareketlerini yeniden oluşturmak için hareketleri ve elektrik sinyallerini algılayan prototip bir bileklik taktı. Ve yılın ilerleyen saatlerinde Mark Zuckerberg, sanal nesneleri hissetmenizi sağlayan dokunsal bir eldiven gösterdi.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Quest 2 vücut takibiyle ilgili en iyi ipuçları, Meta’nın yaklaşmakta olan VR kulaklığı Project Cambria ile ilgili sızıntılardan gelebilir. “Project Cambria, daha yüksek bir fiyat noktasında üst düzey bir cihaz olacak, çünkü en son ileri teknolojilerle dolu olacak. gelişmiş sosyal mevcudiyet dahilrenk geçişi, gözleme optiği ve çok daha fazlası,” dedi Meta Ekim ayındaki bir blog yazısında. (Vurgu bizimki)

Bir dizi @Basti564 tarafından paylaşılan sızıntılar Twitter’da, yerleşik sensörler ve bir ayna kullanarak Project Cambria vücut takibini gösteriyor gibi görünüyor. Quest 2’nin kameraları, elleri takip edebildiğini zaten kanıtladı, bu nedenle bir kullanıcının vücudunu bir aynadan takip etmek de mantıklı olabilir.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK