Okuyucuların tercihi 2022: antivirüs ve güvenlik yazılımı

Okuyucuların tercihi 2022: antivirüs ve güvenlik yazılımı

27
0
PAYLAŞ

Bu abartı değil. Biz ve cihazlarımız, çevrimiçi olarak kötü niyetli aktörlerin sürekli saldırısı altındayız. İster kâr amacıyla, ister gizli bilgileri çalmak için, isterse salt kötü niyetle yapsınlar, sürekli olarak bilgisayarlarımıza, mobil cihazlarımıza ve çevrimiçi hesaplarımıza sızmak için yeni yollar buluyorlar. Panik yapmanıza gerek yok, ancak dikkatli olmanız ve e-postaları, kısa mesajları, sosyal medya gönderilerini ve pek doğru görünmeyen web sitelerini yakından takip etmeniz gerekiyor.

İşletim sistemi güvenliği gelişmeye devam ediyor, ancak saldırıları engellemek için ek araçlar çok önemli. Bu ayki PCMag Okuyucuların Seçimi Ödülleri anketinde, kendinizi korumak için kullandığınız güvenlik yazılımı araçlarını derecelendirdiniz. Bize birkaç harika araç olduğunu ve bazılarının tam olarak ölçülemediğini söylediler. Diğer okuyucularınızın ne önerdiğini görmek için okumaya devam edin.


Ev güvenlik süitleri 2022

Kötü amaçlı yazılım tehditleri o kadar çok farklı biçimde gelir ki, çoğumuz kendimizi korumamıza yardımcı olacak çeşitli araçlar sunan kapsamlı bir güvenlik paketiyle en iyi şekilde korunduğunu hissederiz. Üst üste üçüncü yıl için web kökü Okurların Seçimi Ödülü’nü alır ve bu kez 0 (son derece memnun değil) ile 10 (son derece memnun) arasında çok etkileyici bir 9.3 ile en yüksek genel memnuniyet derecesini alır. Malwarebytes (9.2), Kaspersky (9.1) ve Bitdefender (9.1) de 9.0’ın üzerinde genel memnuniyet puanları aldı.

Webroot, virüs ve kötü amaçlı yazılım koruması (9,5) için en yüksek puanla birlikte, yeterli yanıt aldığı biri hariç tüm ölçümlerde en iyi memnuniyet derecesine sahipti. Şirket, kullanım kolaylığı, kurulum, güvenilirlik, performans (güvenlik yazılımının kurulu olduğu bilgisayarın performansıyla ilgili), kimlik avına karşı koruma ve genel güvenilirlik gibi diğer birçok önemli kriter için 9,4 puan aldı.

Webroot’un en düşük puanı maliyetten memnuniyetti (8.7), ancak bu sayı mükemmel bir sonuç; Maliyetle ilgili memnuniyet soruları, diğer sorular kadar yüksek puan almama eğilimindedir. Kaspersky ve Bitdefender da 8.7’lik maliyet puanlarından memnun kaldı. Norton (7.4) ve McAfee (7.9) bu ölçümde en düşük puanlara sahipti.

İlginç bir şekilde, Webroot’un en iyi puanı alamadığı tek soru öneri olasılığıydı. Bizi yanlış anlamayın, şirketin 9.2 puanı en ufak bir perişan değil, ancak Malwarebytes biraz daha yüksek 9.4 puanına sahipti. Malwarebytes ayrıca Webroot’un kurulum memnuniyeti (9.4) ve güvenilirlik (9.4) puanını da tamamladı.

Daha fazla bilgi için 2022 için En İyi Güvenlik Süitlerine göz atın.


Ev 2022 için antivirüs

Belki de spam, fidye yazılım ve daha fazlasıyla savaşmak için basit bir antivirüs seçiyorsunuz çünkü hepsini aynı şirketten satın almak yerine tercih ettiğiniz araçlardan bir güvenlik paketi oluşturmak istiyorsunuz. Veya belki de işletim sisteminizin yerleşik korumalarını genişletmek için ihtiyacınız olan tek şeyin antivirüs olduğunu düşünüyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, bağımsız bir antivirüs satın almak istiyorsanız, PCMag okuyucuları ona en yüksek tavsiyeyi verir. kötü amaçlı yazılım baytları2020’den beri her yıl olduğu gibi yine Okuyucuların Seçimi Ödülü’nü kazandı.

Çoğu okuyucunun tam güvenlik paketi korumasını seçmesiyle, yalnızca üç şirket analizimize dahil edilecek kadar yanıt aldı. Malwarebytes, iki temel ölçüt olan genel memnuniyet (8.8) ve öneri olasılığı (8.9) için en yüksek notları aldı. Şirket ayrıca güvenilirlik (9.0) ve güvenilirlik (8.8) ile memnuniyet için en yüksek puanları aldı.

Malwarebytes ayrıca Kurulum (9.2), Kullanım Kolaylığı (9.1) ve Performans (8.9) dahil olmak üzere diğer kriterlerde mükemmel puanlar aldı, ancak Microsoft’un ücretsiz Windows güvenlik araçları tarafından daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, okuyucular Microsoft’a aynı düzeyde güvenmiyorlar, yalnızca şirkete güvenilirlik açısından 8,4 puan veriyorlar ve neredeyse kesinlikle (8.3) puanını önerme olasılığının daha düşük olmasına katkıda bulunuyorlar.

Daha fazla bilgi için bkz. 2022 için En İyi Antivirüs.

Mobil güvenlik uygulamaları 2022

Bilgisayarlarımızı kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer saldırılardan korumak çoğumuzun içine işlemiş, peki ya mobil cihazlar? Akıllı telefonlarınızda ve tabletlerinizde sakladığınız veya eriştiğiniz tüm hassas bilgilere baktığınızda, saldırılara açık olmamalarının ne kadar önemli olduğunu anlamaya başlıyorsunuz. Anket katılımcılarımızdan Android cihazlarını ve Apple iPhone’ları ve iPad’leri korumak için kullandıkları araçlar hakkında bize bilgi vermelerini istedik.

Android güvenlik araçları, ankete katılanlar arasında Apple cihazlarını koruyanlara kıyasla çok daha popülerdi. Altı şirket, Android uygulamalarının analizimize dahil edilmesi için yeterli yanıt aldı. bitdefender geçen yıl olduğu gibi, tüm memnuniyet kriterlerinde en yüksek notları aldı ve bir kez daha Okuyucuların Seçimi Ödülü’nü kazandı. Etkileyici bir şekilde, Bitdefender’ın puanlarının tümü, yüksek puan almama eğiliminde olan bir ölçü olan teknik destekten memnuniyet dışında 9.0’ın üzerindeydi ve burada 8.6’lık puanı, geçen yıl 8.9’a kıyasla düşmüş olsa da. hala çok iyi. Diğer tüm ölçümlere göre, Bitdefender puanları en az geçen yıl kadar iyi.

Daha fazla bilgi için bkz. 2022’nin En İyi Android Antivirüs Uygulamaları.

Tıpkı 2021’de olduğu gibi, McAfee ve NortonLifeLock, yazılımlarını iPhone’larda ve iPad’lerde kullandıklarını bildiren yeterli sayıda katılımcıya sahip tek şirketlerdi. Geçen yıl Norton, Okuyucuların Seçimi ödülümüzü aldı, ancak bu yıl aldı McAfee tabloları çevirdi ve en üst sırada yer aldı. McAfee, genel memnuniyet açısından Norton’u geride bırakarak 2021’de 7,8’den bu yıl 8,2’ye yükseldi ve Norton’un 8.1’in hemen önünde.

İki şirketin puanları, McAfee’nin 8.3’ünün Norton’un yarım puan önünde olduğu, maliyetten memnuniyet dışında her metrikte 0.1 içindeydi. McAfee, tavsiye etme olasılığı (8.1 ila 8.0) ve performanstan memnuniyet (8.4 ila 8.3) açısından Norton’u geride bıraktı. Norton, kullanım kolaylığı (8.6’dan 8.5’e) konusunda memnuniyet konusunda biraz öndeydi. Bu bağlamda, her iki şirketin notları geçen yıla göre bir miktar yükseltilmiştir. Hiçbiri, kullanıcılardan başkalarına harika bir öneri almaz.


Sonuçları tamamla


Antivirüs ve güvenlik yazılımı için PCMag Okuyucularının Seçimi anketi, 29 Kasım – 20 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleştirildi. Anketlerimizi nasıl yürüttüğümüz hakkında daha fazla bilgi için anket metodolojisine bakın.

Okuduklarını beğeniyor musun?

İçin kayıt olun güvenlik görevlisi En iyi gizlilik ve güvenlik öykülerimiz için doğrudan gelen kutunuza iletilen haber bültenleri.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK