PUBG dev, gerçek insanlardan “zar zor ayırt edilebilen” NPC’ler oluşturmaya çalışıyor

PUBG dev, gerçek insanlardan “zar zor ayırt edilebilen” NPC’ler oluşturmaya çalışıyor

37
0
PAYLAŞ

Geliştirici Krafton, özellikle battle royale’in sonunda ücretsiz oynanabildiği için, yeni PUBG Battlegrounds içeriği oluşturmak için hala çok çalışıyor ve şimdi aynı zamanda “sanal insanlar” – onlardan “zar zor ayırt edilebilen” animasyonlu NPC’ler yaratmaya çalışıyor. yapay zeka ve Unreal motorunu kullanan gerçek insan aktörler.

Krafton, “sanal insanlar” olarak adlandırdığı gerçek insanlara mümkün olduğunca yakın CGI aktörleri yaratmak için teknolojiyi geliştirmeye çalıştığını duyurdu. Geliştirici, bu CGI aktörlerinin “gerçek dünyadan zar zor ayırt edilebilen bir dijital karakter yaratmak için hiper gerçekçilik teknolojisini kullanmak” amacıyla “derinden ifadeli ve incelikli duyguları aktarabileceklerini” belirtiyor.

Bu teknoloji, PUBG Battlegrounds’u içeren “çeşitli projeler” için kullanılacak ve muhtemelen Krafton’ın yaklaşan korku oyunu The Callisto Protocol dahil olmak üzere diğer oyunlarını da içerecek. Geliştirici, özellikle “oyun karakterleri, e-sporlar ve sanal etkileyiciler/eğlenceciler” yaratmayı istediğini ve hatta oyuncuların gelecekte bu NPC’lerle doğrudan konuşabilmelerini hedeflediğini belirtiyor.

Aşağıdaki video, Unreal motoruna ve Krafton’un kendi teknolojisine dayanan bu “hiper gerçekçilik” teknolojisinin mevcut aşamasını göstermektedir.

YouTube küçük resmi

Krafton kısa süre önce PUBG’nin en son sinematik fragmanında bu teknolojinin bir önizlemesini gösterdi, ancak gerçek insanlardan “zar zor ayırt edilebilir” hale gelmesi için hala uzun bir yol var.

YouTube küçük resmi

Ayrıca, herhangi bir şansla bu “sanal insanların” bir versiyonu PUBG geliştiricisinin yaklaşmakta olan Witcher benzeri RPG Project Windless’ta görünecek olsa da, bunun doğrudan bir oyunda kullanılması muhtemelen biraz zaman alacaktır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK