QNAP, Seçilmiş ‘Ömrünü Tamamlamış’ Cihazlar için Güvenlik Güncellemelerini Yayınlayacak

QNAP, Seçilmiş ‘Ömrünü Tamamlamış’ Cihazlar için Güvenlik Güncellemelerini Yayınlayacak

27
0
PAYLAŞ

QNAP, bazı ürünlerini ölümden geri getiriyor.

Şirket, Ekim 2022’ye kadar ağa bağlı depolama (NAS) cihazlarının bazı kullanım ömrü sonu (EOL) modelleri için güvenlik güncellemeleri yayınlamaya ve destek sağlamaya devam edeceğini söyledi.

QNAP, değişikliğin “kullanıcıların gelişen güvenlik tehditlerine karşı savunmalarına yardımcı olmaya ve kullanıcıların cihaz yükseltmelerini uygulamak için daha fazla zamana sahip olmalarını sağlamaya” adandığını söylüyor.

Ancak bazı uyarılar var: Şirket, “EOL modellerinin hesaplama yeteneklerinden yoksun olabileceği, operasyonel bellekte yetersiz olabileceği, güncel bileşen sürücülerini alamayabileceği veya diğer teknik kısıtlamalara veya kullanımdan kaldırılmış teknolojilere sahip olabileceği” konusunda uyarıyor.

Bu genişletilmiş desteğin, QTS 4.2.6, 4.3.3, 4.3.6 veya 4.4.1 yazılımını çalıştıran tüm NAS cihazları (64-bit x86 işlemciler ve Arm çipleri çalıştıranlar dahil) için geçerli olduğu söyleniyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Bu cihazlar için güvenlik güncellemelerini yayınlamaya devam etmek, DeadBolt fidye yazılımı Ocak ayında NAS ürünlerini hedeflediğinden, QNAP’ın yazılım güncellemelerini zorlama kararını takip ediyor. Ayrıca kullanıcıları, cihazlarının güvenliğini artırmak için otomatik güncellemeleri etkinleştirmeye teşvik etti.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK