Rapor: BlackByte Fidye Yazılım Çetesi San Francisco 49ers’ı Hedefliyor

Rapor: BlackByte Fidye Yazılım Çetesi San Francisco 49ers’ı Hedefliyor

30
0
PAYLAŞ

San Francisco 49ers, bir fidye yazılımı saldırısının kurbanı oldu.

NFL ekibi, BleepingComputer ve The Record’a yaptığı açıklamalarda bir fidye yazılımı saldırısı tarafından hedef alındığını doğruladı. Bir sözcü ayrıca ekibin olayı araştırmak için “üçüncü taraf siber güvenlik firmaları” ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptığını söyledi.

Sözcü, BleepingComputer’a “Olayın kurumsal BT ağımızla sınırlı olduğuna inanıyoruz; bugüne kadar, bu olayın, Levi’s Stadyumu operasyonlarına veya bilet sahiplerine bağlı olanlar gibi kurumsal ağımızın dışındaki sistemleri içerdiğine dair hiçbir belirtimiz yok.” dedi.

San Francisco 49ers, saldırıyı belirli bir gruba bağlamadı, ancak çok sayıda ekran görüntüsüne göre, BlackByte fidye yazılımı çetesi, kurbanları hakkında bilgi sızdırmak ve onları fidyelerini ödemeye ikna etmek için kullanılan bir web sitesine yapılan saldırının sorumluluğunu üstlendi.

O halde, FBI ve ABD Gizli Servisi’nin BlackByte fidye yazılımıyla ilgili ortak bir danışma belgesini 11 Şubat’ta yayınlaması tesadüf gibi görünmüyor. .

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

FBI ve ABD Gizli Servisi, danışma belgesinde “Kasım 2021 itibarıyla”, “BlackByte fidye yazılımı, en az üç ABD kritik altyapı sektöründeki (hükümet tesisleri, finans ve gıda ve tarım) kuruluşlar da dahil olmak üzere birden fazla ABD ve yabancı işletmeyi tehlikeye attı. “

Danışmanlık, fidye yazılımının nasıl çalıştığına ilişkin teknik ayrıntıları, güvenlik ekiplerinin bir sistemin BlackByte fidye yazılımı tarafından hedeflenip hedeflenmediğini belirlemeye yardımcı olmak için kullanabileceği güvenlik açığı göstergelerini ve başarılı bir saldırı riskini azaltmaya yönelik önerileri içerir.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK