RIP çevrimiçi reklamcılığı? Önerilen tasarı “gözetim reklamcılığını” yasaklayacaktı.

RIP çevrimiçi reklamcılığı? Önerilen tasarı “gözetim reklamcılığını” yasaklayacaktı.

31
0
PAYLAŞ

Yeni bir fatura, çok iyi bildiğiniz bu hikayenin etrafındaki reklamları engeller.

Kaliforniya’dan Anna G. Eshoo ve Illinois’den Jan Schakowsky ile birlikte New Jersey’den Senatör Cory Booker tarafından Salı günü uygulamaya konulan Yasaklı Gözetim Reklamcılığı Yasası, çevrimiçi reklamverenleri, içeriksel reklamları kodlarken yaklaşık konuma dayalı olarak hedef kitleleri hedefleyecek şekilde sınırlayacaktı. bir sayfanın çoğu.

Tasarının kısa bir özeti, hedefli reklamcılığı “dezenformasyon, ayrımcılık ve mahremiyetin kötüye kullanılmasını” teşvik eden “uygunsuz veri toplama ve izleme” nedeniyle eleştirmektedir.

Tasarı, reklamcıların ve reklam platformlarının, “iletişim içeriği”, “Göz atma geçmişi ve çevrimiçi etkinlik” ve müşteri listeleri.

Tasarı bazı coğrafi hedeflemeye izin verecek – bir reklamveren “şehir, kasaba, ilçe, köy, koğuş veya benzeri” gibi yerel bir yargı alanını ve ayrıca bir kongre bölgesini hedefleyebilir, ancak posta kodunu veya bunların herhangi bir alt bölümünü hedefleyemez. konumlar.

Metin ve kesit yapısı, siyasi reklamcılık için bir hariç tutmayı göstermez ve hem kar amacı gütmeyen hem de telekomünikasyon “ortak taşıyıcıları” – yani İnternet sağlayıcıları ve cep telefonu sağlayıcıları – hedefleme yasağına dahil eder.

Sayfanın geri kalanına sığacak şekilde yerleştirilmiş içeriğe dayalı reklamlar – aynı zamanda basılı dünyada “reklamlar” olarak da adlandırılır – yine de iyi olurdu. Anahat, reklam hedeflemenin yalnızca yayıncı gelirini %4 artırdığını tespit eden bir 2019 çalışmasına atıfta bulunarak, bunun reklamları canlı tutacağını belirtiyor.

Bununla birlikte, bu kapsamlı hedefleme yasağı, Facebook’un ve Google’ın reklamcılık işinin çoğunu ortadan kaldıracaktır. Ve çevrimiçi reklamcılığa (PCMag dahil) güvenen diğer birçok işletmeyi alt üst edebilir.

Washington merkezli kurumsal ve vakıf tarafından finanse edilen bir düşünce kuruluşu olan Bilgi Teknolojisi ve İnovasyon Vakfı (ITIF), Başkan Yardımcısı Daniel Castro tarafından yapılan bir açıklamada bu nedenle tasarıyı kınadı.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Castro, “Hedefli reklamcılığı yasaklamak, çevrimiçi reklamcılığı çok daha az etkili hale getirecek, bu nedenle reklamverenler bunun için daha az ödeyecek ve uygulama geliştiriciler, medya şirketleri ve içerik oluşturucular dahil olmak üzere reklam verenler önemli ölçüde daha az gelir elde edecek.” Dedi. “Bütçe eksikliğiyle karşı karşıya kalan birçok çevrimiçi hizmet, hizmetlerinin kalitesini düşürmek veya kullanıcılarından ücret almaktan başka çok az seçeneğe sahip.”

Bununla birlikte, Kongre’nin teknoloji politikası mevzuatını ilerletme konusundaki yetersizliği göz önüne alındığında, bu yasa tasarısının en olası sonucu diğer daha yeni tekliflerinkidir: hiçbir şey.

Bu arada, reklamverenlerin interneti izlemek için sizi hedeflemesini engelleyen Microsoft Edge, Apple’s Safari ve Mozilla Firefox gibi gizlilik dostu bir tarayıcı kullanarak reklam hedeflemeyi bozmak için kendi adımlarınızı atmakta özgürsünüz.

Okuduklarını beğeniyor musun?

İçin kayıt olun güvenlik görevlisi En iyi gizlilik ve güvenlik öykülerimiz için doğrudan gelen kutunuza iletilen haber bültenleri.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK