Roblox hakkında yeni bir rapor, bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların çocukları nasıl soymaya...

Roblox hakkında yeni bir rapor, bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların çocukları nasıl soymaya devam ettiğini ortaya koyuyor

19
0
PAYLAŞ

Aralık 2021’de YouTube kanalı People Make Games, oyun ve oyun oluşturma platformu Roblox’un birincil hedef kitlesi olan çocuklar için güvenli olmadığını iddia eden yeni iddialar paylaştı. Roblox sahnesine kulak vermeyen herkes için bu durum ufuk açıcıydı: Gerçek çocukların bazen büyük miktarlarda para ve iş yüzünden dolandırılmaları, Roblox’un ya isteksiz ya da çözemediği bir durumdu.

Yeni bir Vice raporu, her şeyin nasıl olduğunu daha derine iniyor: Roblox topluluğunda “ışınlar” olarak adlandırılanlar, Roblox hesaplarına nasıl girebiliyor, değerli eşyaları soyup karaborsada satabiliyor. Besleyiciler belirli kullanıcıları veya öğeleri hedefleyen meşru görünümlü sayfaları otomatik olarak oluşturmak için oluşturucuları kullandığından, genellikle Discord aracılığıyla Roblox kullanıcılarıyla paylaşılan kimlik avı büyük bir sorundur. Ancak oyunda daha karmaşık şemalar da var.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK