Roku Smart TV’ler canlı yayınlar üzerinden reklam görüntüler

Roku Smart TV’ler canlı yayınlar üzerinden reklam görüntüler

28
0
PAYLAŞ

Roku yazılımına sahip bir akıllı TV’niz varsa, canlı yayınlarla ilgili reklamlar görme şansınız vardır.

Ars Technica’nın bildirdiği gibi, reklamlar, Roku’nun Roku Streaming Stick veya Roku Streambar gibi tescilli donanımını kullanan kişilere gösterilmeyecek. Bunun yerine, üçüncü taraf üreticiler, izlerken reklam ekleme yeteneğinden yararlanmak için donanımları için Roku’nun yazılımını kullanmayı seçtiler.

Bir Reddit ileti dizisinde, Roku yazılımı çalıştıran bir Sharp TV’nin görüntüsü, canlı yayında bir yatak testi afiş reklamı ve “Bir fiyat teklifi için Tamam’a basın” seçeneğiyle birlikte gösteriyor. Reklamlar, uyarı veya açıklama yapılmadan yayınlandı, ancak izleyicilerin çoğunluğu için açıkça arzu edilmedi.

Reddit ileti dizisinde Reinking adlı bir kullanıcı, şuraya giderek reklamları görmeyi bırakabileceğinizi belirtiyor. Ayarlar > Gizlilik > Akıllı TV deneyimi ve “TV girişlerinden gelen bilgileri kullan” seçeneğini devre dışı bırakın. Ancak, bu özelliğin devre dışı bırakılmasıyla başka hangi özelliklerin kaybolabileceği belirsizdir.

Editörlerimiz tarafından önerildi

Bir akıllı TV üreticisinin reklamları tanıtmasının nedeni açıktır: Bu, büyük bir kar marjı getirmeyen bir cihazda yeni bir gelir akışıdır. Bunu önlemek için ayarları değiştirebilir veya daha kalıcı bir çözüm için TV’nizin internete bağlanmasına izin vermeyebilirsiniz. Aptal bir TV gibi davranın ve bunun yerine ayrı bir akış cihazı takın.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK