Rus Gençler Minecraft’ta Binayı havaya uçurmak için komplo kurmaktan hapis cezası verdi

Rus Gençler Minecraft’ta Binayı havaya uçurmak için komplo kurmaktan hapis cezası verdi

23
0
PAYLAŞ

Rusya’da üç genç, Minecraft’ta bir Federal Güvenlik Hizmetleri (FSB) binasını havaya uçurmayı planlamaktan uzun hapis cezalarına çarptırıldı.

Moscow Times’ın bildirdiği gibi, Nikita Uvarov, Denis Mikhailenko ve Bogdan Andreyev, Sibirya’nın Krasnoyarsk bölgesindeki Kansk’tan geliyorlar. Üçü de, üzerlerinde “Asıl terörist FSB” sloganı bulunan broşürler dağıttıkları ortaya çıktıktan sonra Haziran 2020’de tutuklandıklarında 14 yaşındaydılar. Aynı broşürler, holiganlık suçlamalarından altı yıl hapis cezasına çarptırılan (ve Rusya’nın anarşist olarak gördüğü) matematikçi Azat Miftakhov’a destek sunuyordu.

Tutuklamalar, gencin telefonlarının her birinin aranmasına izin verdi, bu da Minecraft’ta sanal bir FSB binasını havaya uçurma planını ortaya çıkardı. RadioFreeEurope’a göre, üçlü FSB binasını bombalayacak bir oyun geliştirmek ve Rus yetkililerin terörist olarak nitelendirdiği aktivistleri hapse atmalarına misilleme olarak terör eylemleri gerçekleştirmekle suçlandı. Cep telefonlarında duvara Molotof kokteyli attıkları video görüntüleri de vardı. Kombine olarak, her üç şüpheliye de terör faaliyetleriyle ilgili suçlamalar getirmek yeterliydi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Mikhailenko ve Andreyev, “terörist faaliyetlerde bulunmak amacıyla eğitim almak” tek suçlamasını kabul ettiler. Karşılığında üç ve dört yıl ertelenmiş hapis cezaları aldılar. Yine de Uvarov suçsuz olduğunu iddia etmeye karar verdi, bu da onun “suçunu itiraf etmesi için zihinsel ve fiziksel baskıya maruz kaldığını” iddia ettiği bir duruşma öncesi gözaltı merkezine yerleştirildiğini gördü. Bu sözde baskı işe yaramadı, ancak Uvarov’a ceza kolonisinde beş yıl daha ağır bir ceza verildi.

Uvarov mahkemedeki kapanış konuşmasında, suçsuz olduğunu ve “Sadece çalışmalarımı bitirmek, eğitim almak ve buradan uzak bir yere gitmek, özel servislerden kimseyi rahatsız etmeyeceğim bir yere gitmek istiyorum” dedi. Ne yazık ki, bu 2027 yılına kadar mümkün görünmüyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

İnsan hakları savunucuları, sanal bir binayı havaya uçurmayı içeren bir oyun yaratmanın neden hapis cezasıyla sonuçlanabileceğine ilişkin olarak, bunun Rusya’nın güvenlik servisleri tarafından “genç erkek ve kadınlar arasında bir korku atmosferi yaratmak için” kullanılan bir taktik olduğunu iddia ediyor. Devlet.”

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun Güvenlik saati Doğrudan gelen kutunuza teslim edilen en önemli gizlilik ve güvenlik hikayelerimiz için haber bülteni.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK