Sağlamlaştırılmış HP Fortis Chromebook’lar, Windows PC’ler şimdi size yakın bir sınıfta

Sağlamlaştırılmış HP Fortis Chromebook’lar, Windows PC’ler şimdi size yakın bir sınıfta

42
0
PAYLAŞ

HP, öğrenciler için altı yeni dizüstü bilgisayar duyurdu; bu, PC üreticisinin artık doğrudan günümüzün öğrencilerine ve sınıflarına yönelik bir dizi Windows ve Chromebook cihazı sunduğu anlamına geliyor.

Sağlam dizüstü bilgisayarlardan 2’si 1 arada dönüştürülebilirlere kadar, yeni okul dizüstü bilgisayarları yelpazesi, aşınmaya ve yıpranmaya dayanıklı güçlendirilmiş yapı, her öğrenci için bağlantı sağlamak için isteğe bağlı 4G LTE ve dezenfektan mendillerle kolayca dezenfekte edilebilen tasarımlar gibi özellikler içerir. Yeni modeller ayrıca öğrenciler sanal dersler sırasında not alırken veya dijital medyaya erişirken daha kolay çoklu görev için ortalama 14 inçten daha büyük ekranlar sunuyor.

Bu sistemlerden bazılarını çocuklar için en iyi dizüstü bilgisayarlar veya en iyi Chromebook’lar listemizde görmemiz muhtemel olsa da, bu sistemleri yakınınızdaki bir sınıfta görme şansınız daha da yüksek.


Sert Vuruş Okulu için üretildi

Son iki yılda çevrimiçi ve sanal öğrenme patlamasıyla birlikte, oyun eğitici bilgisayar ürünleri için değişti. Bir zamanlar geleneksel sınıf öğreniminin tamamlayıcısı olarak görülen Chromebook’lar ve dizüstü bilgisayarlar, artık öğrenciler tarafından eğitim ihtiyaçlarının çoğu için kullanılmaktadır. Modern dizüstü bilgisayar, uzaktan eğitim için bir sınıf, birçok konu için bir ders kitabı ve çalışmak ve görevleri tamamlamak için vazgeçilmez bir araç olarak hizmet eder.

Yukarıdan aşağıya bakıldığında bir HP dizüstü bilgisayar kapağı

Dizüstü bilgisayar kullanımındaki bu çarpıcı artış, her yaş için yeni zorluklar getiriyor. En büyüklerinden biri, artan kullanım ve bununla birlikte gelen fiziksel aşınma ve yıpranmadır. HP, bu sorunu, bir dizüstü bilgisayarın artırılmış dayanıklılıktan ve bu yüksek frekanslı uygulamalara daha uygun bir tasarımdan yararlandığını bildirmek için tasarlanmış yeni bir markalaşma şeması olan Fortis ile ele alıyor.

Güçlendirilmiş menteşelerden zorlu kullanımlara karşı sertleştirilmiş konektörlere kadar, yeni Fortis eğitim ürünleri daha sağlamdır ve temizlenmesi daha kolaydır. Yüzeyler daha iyi kavrama için dokuludur ve dezenfektan mendillerle temizlenmesi kolaydır. Dizüstü bilgisayarlar ayrıca 19 farklı MIL-STD 810H testinden geçerek düşmelere ve çarpmalara dayanacak şekilde üretilmiştir.

HP, klavyelerin bile öğrenciler tarafından daha fazla kötüye kullanıldığını ve öğrencilerin okul makinelerinden anahtarları çekme eğiliminde olduğunu iddia ediyor. Buna karşı koymak için Fortis dizüstü bilgisayarları, “tuş seçicilerin” okul dizüstü bilgisayarlarının klavyelerini incelemesini zorlaştıran daha derin tuş basımlarına ve tuş başlıklarına sahiptir. Ve bu, eğitim ekipmanlarında uzun süredir yaygın olan su ve sıçrama direncine ek olarak.


Sınıf için Windows ve Chrome

Microsoft ve Google sınıfta bir yer için rekabet ederken, HP, çeşitli form faktörleri ve işlemcilerde hem Chromebook’ları hem de Windows dizüstü bilgisayarları içeren yeni bir ürün serisini tanıtıyor.

HP ProBook Fortis 14 Windows dizüstü bilgisayarın arkadan görünümü

HP ProBook Fortis 14 Windows Dizüstü Bilgisayar

HP’nin öne çıkardığı yeni özellikler arasında hemen hemen her modelde isteğe bağlı 4G LTE bulunur. Bağlantı temel eğitim için temel olduğundan (çalışan bir internet bağlantısı olmadan sanal derslere katılmak zordur) okullar genellikle öğrencilere mobil geniş bant sağlar, böylece gelir farklılıkları çocukların derslere ve kaynaklara erişmesini engellemez.

HP’nin yeni Chromebook’larının ve Windows sistemlerinin çoğu, Zoom aracılığıyla bir ders izlerken not almak ve bir görevi izlerken özel metinleri okumak gibi şeyler için daha fazla ekran alanı sunan 14 inçlik ekranlara da sahiptir.

HP Fortis 14 G10 ve Fortis 11 G9 Q Chromebook’lar

Google’ın Chrome OS’sini kullanan okullar için HP, her ikisi de HP’nin dayanıklı Fortis tasarımına sahip yeni Chromebook’lar Fortis 14 G10 ve Fortis 11 G9 Q’yu sunar.

Sol önden görülen HP Fortis 14 G10 Chromebook.

HP Fortis 14 G10 Chromebook

en HP Fortis 14 inç G10 Chromebook, 4 GB veya 8 GB belleğe ve 32 GB ila 128 GB yerleşik eMMC depolamaya sahip Intel Celeron ve Pentium işlemci seçenekleriyle birlikte gelir. 14 inçlik ekran, temel 1.366 x 768 çözünürlükten daha yüksek 1.920 x 1.080 IPS ekrana kadar çeşitli panel seçeneklerine sahiptir. Parlama önleyici yüzeyler standarttır ve her iki çözünürlükte de dokunmatik seçeneği sunulur.

Elektrikli USB-C, hızlı USB 3.2 bağlantı noktaları ve yerleşik SIM kart yuvaları gibi özellikler, depolama ve çevre birimleri eklemeyi kolaylaştırır ve HP Hızlı Şarj ile öğrenciler 47 pil ile yalnızca 90 dakikada %90 pil şarjına ulaşabilirler. WHr Günlük okul hayatı boyunca taşınması gereken pil. HDMI çıkışı ve kulaklık jakları standarttır ve bir HD web kamerası sanal sınıf tartışmalarına katılmayı kolaylaştırır. Diğer özellikler arasında Wi-Fi 6 ve isteğe bağlı 4G LTE bulunur.

HP Fortis G10 14 inç Chromebook bugün 349 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.

en HP Fortis 11 G9 Q Chromebook, Qualcomm 7c işlemciyle işleri alt üst eder ve yerleşik eSIM desteğiyle 4G LTE standardına sahiptir. Fortis adını taşıyan en ince ve en hafif model, 14 inç G10 Chromebook’tan çok fazla depolama alanı (64 GB’a kadar) sunmuyor ve 11 inçlik daha küçük bir ekrana (dokunmatik ve dokunmatik olmayan kullanılabilir) sahip, ancak birçok yönden oldukça benzer.

Qualcomm destekli HP Fortis 11 G9 Q Chromebook için fiyatlandırma henüz açıklanmadı, ancak HP, Haziran ayında satışa başlamasını bekliyor.

HP Fortis Windows dizüstü bilgisayarlar

HP’nin Windows dizüstü bilgisayarları, yeni 14 inç HP ProBook Fortis G9 ve G10 dizüstü bilgisayarlar ve HP Pro x360 Fortis 11 inç G9 ve G10 dönüştürülebilir modelleriyle aynı sağlam Fortis tasarımlarını Microsoft merkezli sınıflara getiriyor.

14 inç Windows dizüstü bilgisayar HP ProBook Fortis G9

14 inç Windows dizüstü bilgisayar HP ProBook Fortis G9

14 inç HP ProBook Fortis G9 Intel Celeron ve Pentium yapılandırmalarına, kötü amaçlı yazılımlara ve BIOS saldırılarına karşı yerleşik korumaya ve çevrimiçi bağlantı için Wi-Fi 6 ve isteğe bağlı 4G LTE’ye sahip, sınıfa hazır bir Windows dizüstü bilgisayardır. Daha hafif bir Windows deneyimi isteyenler için Windows 11 SE ile de mevcuttur.

HP ProBook Fortis 14 inç G9 PC, 369$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Windows 11 SE önceden yüklenmiş bir model Nisan ayında geliyor, ancak fiyatlandırma henüz açıklanmadı.

en HP ProBook Fortis G10 Nesil Intel Core i3 ve Core i5 işlemciler, HP’den Wolf Security ve Wi-Fi 6E’ye yükseltmeler ile bu sistemi bir adım öteye taşıyor. Ayrıca size daha uzun pil ömrü ve daha az takılı kalma süresi sağlamak için akıllı şarj ve performans optimizasyonu sunar.

HP ProBook Fortis G10 Nisan ayında piyasaya sürülecek, fiyatlar lansmandan kısa bir süre önce açıklanacak.

HP x360 Fortis 11 inç G9 ve G10 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlarda tablet modu ve kalem bulunur

HP x360 Fortis 2’si 1 Arada

Normal dizüstü bilgisayardan daha esnek bir şey için HP x360 Fortis 11 inç G9 ve G10 Aynı Windows tabanlı işlevselliği, ancak daha çok yönlü 2’si 1 arada tasarımda sunan dizüstü bilgisayarlar.

Dizüstü bilgisayarın 360 derecelik menteşesi, şarj edilebilir bir kalemi entegre bir saklama bölmesinde saklarken ve şarj ederken tablet ve ekran modlarında kullanım sağlar. Ayrıca 11 inç boyutunda daha küçük olması, tablet kullanımı için daha büyük 14 inç dizüstü bilgisayar ekranlarından daha uygun olmasını sağlıyor. Her iki model de isteğe bağlı olarak 4G LTE özelliğine sahiptir.

G9 modeli, Intel Celeron ve Pentium CPU seçeneklerinin yanı sıra 8 GB’a kadar RAM ve 256 GB’a kadar SSD depolama alanı sunar. Şu anda HP üzerinden 399$’dan başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Bir Windows 11 SE modeli bu Nisan’da açıklanmayan bir fiyata geliyor.

G10, 12. Nesil Intel Core i3 ve Core i5 işleme, HP Wolf Security ve Wi-Fi 6E ağ iletişimi ile daha fazla bilgi işlem gücü ekler. HP Pro x360 Fortis 11 inç G10 PC Nisan ayında geliyor, ancak fiyat bilgisi henüz açıklanmadı.

En iyi hikayelerimizi alın!

İçin kayıt olun şimdi yeni ne var manşetlerimizin her sabah gelen kutunuza ulaşması için.

Bu haber bülteni reklamlar, teklifler veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olarak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul etmiş olursunuz. Bülten aboneliğinden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK