Samsung Galaxy S22 ve Google Pixel 6: Hangi Android Amiral Gemisini Satın...

Samsung Galaxy S22 ve Google Pixel 6: Hangi Android Amiral Gemisini Satın Almalısınız?

31
0
PAYLAŞ

Samsung, Şubat ayındaki Unpacked etkinliğinde Galaxy S22 (799 $), Galaxy S22+ (999 $) ve Galaxy S22 Ultra (1.199 $) dahil olmak üzere üç Galaxy S22 telefonunu duyurdu. Google’ın mevcut Pixel 6 (599 $) ve Pixel 6 Pro (899 $) dikkate değer rekabetçi alternatifler olmaya devam etse de, bu telefonların ABD’deki en popüler Android telefonlardan bazıları olması muhtemeldir. Hangi Android amiral gemisi sizin için uygun? Öğrenmek için özellikleri karşılaştıralım.

Şimdi, burada öncelikle Galaxy S22 ve Galaxy S22+ hakkında konuşuyoruz, çünkü Galaxy S22 Ultra her iki Pixel’den de önemli ölçüde daha pahalı ve dolayısıyla doğrudan karşılaştırılabilirliği daha az. Ancak Samsung’un S Pen kalemini istiyorsanız, elde edilecek olan Galaxy.Bununla ilgili daha fazla bilgi için, üç Galaxy S22 modelinin tümünün derinlemesine karşılaştırmasına göz atın.


Tasarım ve Dayanıklılık

Samsung, her iki telefonun da “cam sandviç” tasarımına sahip olduğu Samsung Galaxy S22 ve S22+’ın görünümü ve verdiği hissiyatla güvenli bir şekilde oynuyor; ekranlar çerçevesiz, cam arka kısımlar çıkıntılı kamera modüllerine sahip ve alüminyum çerçeve ikisini birleştiriyor. bölümleri bir arada. Her iki telefon da siyah, yeşil, pembe veya beyaz renklerde mevcuttur.

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, iki tonlu arka panelleri ve ayırt edici yatay kamera çubuklarıyla daha da öne çıkıyor. Pixel 6 siyah, yeşil veya pembe renklerde, Pixel 6 Pro ise siyah, gri veya sarı renklerde mevcuttur.

Tüm Samsung ve Google’ın amiral gemileri IP68 derecesine sahiptir, yani etkili bir şekilde toza dayanıklıdırlar ve yarım saat boyunca 4,9 fit’e kadar tatlı suya daldırılmaya dayanabilirler. Galaxy S22 ve S22+, düşmelere ve darbelere karşı koruma için en yeni Gorilla Glass Victus+ camına sahipken Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, biraz daha az dayanıklı Gorilla Glass Victus kullanıyor. Şu anda Victus+ cam ile ilgili tek bilgi Samsung’un telefonlarla ilgili iddialarından geliyor; Corning, hala Victus’u en güçlü Gorilla Glass olarak tanıtıyor, bu nedenle tüm bu telefonlar dayanıklılık açısından oldukça eşit olmalıdır.

Arka plaka odakta olan masanın üzerinde duran telefon

Piksel 6 (Fotoğraf: Steven Winkelman)

Google Piksel 6


Google Piksel 6 Pro

Galaxy S22, 5,7 inç ve 5,3 ons ile grubun en kısa ve en hafif telefonu. 6,1 inç, 6,9 ons Galaxy S22+ ve 6,2 inç, 7,3 ons Pixel 6, boy ve ağırlık açısından oldukça benzer. 6.5 inçlik Pixel 6 Pro diğerlerinden biraz daha uzun, ancak 7,4 ons ağırlığıyla Pixel 6’dan sadece bir saç teli daha ağır. Tüm telefonlar aynı kalınlıkta.

Renk seçeneklerindeki farkın yanı sıra, buradaki en büyük belirleyici faktör, ne kadar büyük bir telefon istediğiniz olabilir. S22, Pixel 6’dan önemli ölçüde daha küçüktür ve bu nedenle tek elle kolayca kullanılabilen bir telefon istiyorsanız çok daha iyi bir seçenek.


Donanım, Bağlantı ve Pil

Dört telefonun tümü, önünüze attığınız herhangi bir görevi yerine getirebilmelidir, ancak Google’ın Tensor işlemcisi, Samsung telefonlarındaki Qualcomm çipinden çok daha farklı bilgi işlem görevlerine yaklaştığından, çok farklı dahili bileşenlere güvenirler.

Samsung Galaxy S22 ve S22+, 8 GB RAM’e sahip bir Snapdragon 8 Gen 1 yongası kullanıyor. ABD’de Samsung, 128GB ve 256GB depolama çeşitleri sunuyor. Ekstra depolama için bir microSD kart yuvası da yoktur.

Google Pixel 6 ve 6 Pro, Google’ın Tensor işlemcisine ve 8 GB RAM’e sahiptir. Galaxy S22 modellerinde olduğu gibi Google, 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri sunar ve harici depolama seçeneği sunmaz.

Bir masanın üzerinde duran üç telefon

Soldan sağa: S22+, S22, S22 (Fotoğraf: Alex Humphreys)

Tüm telefonlar Wi-Fi 6E ve Bluetooth’u destekler ve ayrıca 5G bağlantısı sunar. İlk testlerimize göre (Snapdragon 8 Gen 1 Mobil platformu yeni bir X65 modem-RF sistemi kullanıyor), Samsung cep telefonlarının düşük sinyalli ortamlarda muhtemelen bir bağlantı avantajı vardır, ancak performanslarını değerlendirmeye devam edeceğiz.

Galaxy S22, 3.700 mAh pile sahip ve 25 W şarjı desteklerken, Galaxy S22+ 4.500 mAh pil ve 45 W daha hızlı şarj özelliğine sahip. Her ikisi de diğer Qi uyumlu cihazları şarj etmek için 15W kablosuz şarjı ve Wireless PowerShare’i destekler.

Google Pixel 6’ya 4.614 mAh pil güç sağlarken, Pixel 6 Pro’da 5.03 mAh pil bulunur. Maksimum şarj hızları sırasıyla 21W ve 23W’dir ve her ikisi de kablosuz şarjı ve kablosuz Battery Share’i destekler.

S22 telefonlarını tamamen test etme şansımız olana kadar burada net bir kazanan seçemeyiz. İlk testler, Galaxy modellerinin Piksellerden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor, ancak Tensor çipi farklı mimari kullandığından, bu sonuçlar gerçek dünya farkını pek göstermeyebilir. Her durumda, hızlı şarj olan bir telefona ihtiyacınız varsa, Galaxy S22+’daki 45W kablolu şarj ön plana çıkıyor.


Ekranlar ve parmak izi sensörleri

Samsung, Galaxy S telefonlarını sürekli olarak canlı, birinci sınıf AMOLED ekranlarla donatırken, Google’ın Pixel ekranları söz konusu olduğunda oldukça karışık bir geçmişi var. Neyse ki, Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro sendelemiyor ve ekran kalitesi açısından S22 ve S22+ ile rekabet halinde.

Galaxy S22 6.1 inç ekrana sahipken S22+ 6.6 inç boyutunda. Her ikisi de 2.340 x 1.080 piksel çözünürlüğe (S22 için 422 ppi ve S22+ için 390 ppi) ve 48-120 Hz değişken yenileme hızına sahiptir. Google Pixel 6, 90 Hz yenileme hızına sahip 6,4 inç, 2,400 x 1080 piksel OLED ekran (411ppi) kullanır. Pixel 6 Pro’daki 6.7 inç, 3.120 x 1.440 piksel LTPO OLED ekran (512 ppi), 10-120 Hz değişken yenileme hızına sahiptir.

Masanın üzerinde duran telefon

Pixel 6 Pro (Fotoğraf: Steven Winkelman)

Telefonun en yüksek piksel yoğunluğunu arıyorsanız, Pixel 6 Pro grubun en iyisidir, ancak keskinlik farkı gerçek dünya kullanımında büyük bir faktör olmayacaktır.

Tüm telefonlar ekran içi parmak izi sensörlerini kullanır, ancak Samsung bir ultrasonik sensör kullanırken Google bir optik sensör kullanır. Bunların her ikisi de ekrandan ayrı olarak yerleştirilmiş geleneksel bir sensörden daha az güvenilirdir, ancak Samsung’un ultrasonik sensörleri, ekran içi dokunmatik kilit açma için en iyisi olma eğilimindedir.


Kameralar ve Görüntüleme Özellikleri

Google ve Samsung, Samsung’un en son çoklu lens ve sensör teknolojisine odaklanması ve Google’ın tek bir lensten yüksek kaliteli çekimler elde etmek için hesaplamalı fotoğrafçılık yeteneklerini iyileştirmesiyle, akıllı telefon görüntülemeye tarihsel olarak farklı yaklaştı.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Hem Galaxy S22 hem de S22+, 50MP, f/1.8 birincil sensör, 120 derecelik görüş alanına sahip 12MP f/2.2 ultra geniş sensör ve 3x ile 10MP f/2.4 telefoto ile üçlü lensli arka kamera yığınlarına sahiptir. optik yakınlaştırma. Birincil ve ultra geniş lensler çift pikselli otofokus içerir ve üçünde de optik görüntü sabitleme (OIS) bulunur. Öne bakan f/2.2 kamera, 10MP hızında çalışıyor.

Samsung, portreler için 100x Uzay Yakınlaştırma, geliştirilmiş düşük ışık modu ve AI Stereo Derinlik Haritalama sunar.

Elinde kamera uygulaması açık olan telefon

Galaxy S22 (Fotoğraf: Sascha Segan)

Pixel 6’nın arka kamera yığını, çift fazlı algılama otofokuslu (PDAF) 50MP f/1.85 birincil lens ve f/2.2 diyafram ve OIS’li 12MP ultra geniş sensör kullanır. Pixel 6 Pro, hem OIS hem de PDAF ile ek bir 48MP f/3.5 telefoto sensör kazanır. Pixel 6, 8MP selfie kamerasına sahipken Pixel 6 Pro 11MP’dir ve her ikisinde de lazer algılamalı otomatik odaklama (LDAF) bulunur.

Her iki Pixel modelinde de istenmeyen arka plan ayrıntılarını kaldıran bir Sihirli Silgi modu, uzun pozlama modu ve BIPOC topluluğundaki cilt tonlarını daha doğru bir şekilde yansıtmak için makine öğrenimini kullanan Gerçek Ton adlı bir özellik elde edersiniz.

Yalnızca teknik özelliklere dayalı olarak, S22’nin telefoto lensi, ona yalnızca standart ve ultra geniş lensler sunan Pixel 6’ya göre bir avantaj sağlar. Ancak bu kategoride bir öneride bulunmadan önce S22’nin kameralarının gerçek dünya testlerinde nasıl bir performans gösterdiğini göreceğiz.


Yazılım ve Yükseltme Politikaları

Burada bahsedilen tüm telefonlar Android 12 ile birlikte gelir, ancak Pixel telefonlar stok Android kullanırken Galaxy S22 ve S22+, Samsung’un markalı üretkenlik uygulamaları, Microsoft uygulamalarıyla geliştirilmiş uyumluluk ve bir DeX üretkenlik modu ekleyen özel One UI arayüzüne sahiptir. Taşıyıcıların ayrıca Samsung telefonlarına adil bir bloatware payını önceden yüklemeleri muhtemeldir.

Ekran aydınlatmalı masanın üzerinde duran telefon.

Pixel 6 Pro (Fotoğraf: Steven Winkelman)

Google’ın özel kaplaması, özel kamera tweaks ve dosya paylaşımı için UWB, Snap için Hızlı Dokunma, Şimdi Yürütülüyor Arama ve Canlı Çeviri çevrimdışı gibi diğer Pixel öncelikli özellikler ekler. Pixels’in özel görünümünün bir başka parçası olan Feature Drop, başka bir yazılım avantajıdır. Google, taşıyıcı ön yükleme programlarına katılmadığından, bloatware hakkında endişelenmenize gerek yok.

Samsung ve Google, tüm Android telefon üreticileri arasında en iyi yazılım yükseltme ve güvenlik düzeltme eki politikalarını sunar. Her ikisi de en az üç işletim sistemi ve güvenlik güncellemesi taahhüt eder ve Samsung, bunun üzerine ek bir yıllık periyodik güvenlik güncellemesi ekler. Pixel sahipleri, Android’in yeni sürümleri için otomatik olarak birinci gün yazılım yükseltmeleri alırken, Galaxy S22 ve S22+ sahiplerinin Samsung’un veya operatörlerinin OTA yükseltmeleri göndermesini beklemesi gerekecek.


En İyi Android Amiral Gemisi

Galaxy S22 ve S22+’ı tam olarak test etmeden henüz bir kazanan ilan edemeyiz, ancak teknik özellikler söz konusu olduğunda Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile rekabet oldukça yakın görünüyor. Yeni Galaxy telefonlarla ilgili incelemelerimiz ve şimdiye kadarki en iyi 2022 Android amiral gemisi seçimimiz için yakında tekrar kontrol edin.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun 5G ile yarış En iyi mobil teknoloji hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için bülten.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK