Samsung Galaxy Tab S8 vs Apple iPad: Profesyoneller için Hangi Tablet Daha...

Samsung Galaxy Tab S8 vs Apple iPad: Profesyoneller için Hangi Tablet Daha İyi?

36
0
PAYLAŞ

Samsung’un Galaxy S22 telefonları, şirketin Şubat ayındaki Unpacked etkinliğinde dikkatleri üzerine çekti, ancak aynı anda üç yeni premium tablet duyuruldu. Samsung Galaxy Tab S8 (699,99 ABD doları), Tab S8+ (899,99 ABD doları) ve Tab S8 Ultra (1,099,99 ABD doları) her yönden profesyonel dostu listelerdir, ancak Apple’ın sevilen iPad Air (599 ABD doları) ve iPad Pro’ya (başlangıçtan itibaren) karşı nasıl yığılırlar? 799 dolardan mı?

Henüz Galaxy Tab S8 serisini incelemedik, bu nedenle bu karşılaştırma tamamen teknik özelliklere dayanmaktadır. Samsung’un yeni tabletlerini test etme şansımız olduğunda bu makaleyi daha ayrıntılı bulgularla güncelleyeceğiz.


Yapı ve Renk Seçenekleri

Estetik olarak, Galaxy Tab S8’i iPad’den ayıran çok az şey var ve her iki seri de tek gövdeli bir alüminyum kasaya ve ekranın etrafında minimal çerçeveye sahip..

Her iki dizilişte ne kadar yukarı giderseniz, o kadar az renk seçeneği sunulur. Samsung Galaxy Tab S8 ve Tab S8+ grafit, pembe veya gümüş renklerinde mevcuttur ve iPad Air mavi, gri, yeşil, pembe ve gümüş renklerinde gelir. Tab S8 Ultra yalnızca grafit olarak gelirken, iPad Pro’nun gri ve gümüş versiyonları vardır.

Samsung Galaxy Tab S8 tablet

Galaxy Tab S8 ve 12.9 inç iPad Pro, 0.25 inç ile serideki en kalın tabletlerdir. Ayrıca sırasıyla 1,5 ve 1,6 pound ağırlığında en ağırları. Bu arada, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra tabletler en ince (0,22 inç) ve iPad Air en hafif, bir poundun biraz üzerinde.

Her iki serideki cihazların yapı kalitesiyle ilgili hiçbir şey kararınızı bir şekilde etkilememelidir. Ancak taşınabilirlik açısından iPad Air, Samsung’un en küçük seçeneğinden hem daha ince hem de daha hafif olduğu için en iyi seçeneğiniz olabilir.


Görüntüleme ve Kilit Açma Yöntemleri

Apple ve Samsung’un amiral gemileri benzer görünse de, ekranları kökten farklı.

Samsung Galaxy Tab S8, 120 Hz yenileme hızına sahip 11 inç, 2.560 x 1.600 LCD ekrana sahip. İPad Air’de 10,9 inç, 2,360’a 1,640, 60Hz LCD elde edersiniz (bu listedeki beş tabletin tamamında iPad Air, 60Hz ekrana sahip tek modeldir). Aynı boyuta yakınlar, ancak Tab S8, iPad’i 274 ila 264 ppi piksel yoğunluğunda geride bırakıyor. Her iki modelde de güç düğmesinde parmak izi sensörü bulunuyor.

Ekranı aydınlatılmış bir tablet tutan kişi.

iPad Pro (Fotoğraf: Molly Flores)

Apple iPad Pro (2020)


Apple iPad Pro (12,9 inç, 2021)

Galaxy Tab S8+’ın 12.4 inç, 2.580 x 1.752 (251 ppi) AMOLED ekranı, 120 Hz yenileme hızına sahip ve daha küçük iPad Pro’nun 11 inç, 2.778 x 1.170 (264 ppi) LED ekranı gibi. Tab S8+, bir parmak izi sensörünü doğrudan dokunmatik ekranına entegre ederken, Apple’ın tableti, hızlı ve güvenli görsel kimlik doğrulama için Face ID sunuyor.

2.960 x 1.848 çözünürlüğe (239 ppi) sahip devasa 14,6 inç, 120 Hz AMOLED ekran Galaxy Tab S8 Ultra’nın önünü süslüyor. En büyük iPad Pro, 120 Hz yenileme hızına sahip 12,4 inç, 2.732 x 2.048 piksel (264 ppi) mini LED panele sahiptir. Yine Samsung, en büyük arduvazı için bir ekran içi parmak izi sensörüne sahipken, Apple Face ID’ye güveniyor.

Apple, Face ID’yi cihazların kilidini açmanın geleceği olarak görüyor. Genel olarak, ekran içi parmak izi sensörleri, düğme tabanlı parmak izi sensörlerinden çok daha az güvenilirdir, bu nedenle Apple burada avantaj elde eder. iPad Air, Tab S8 ve Tab S8+, ekrandaki parmak izi sensörlerinden daha güvenilir olma eğiliminde olan ancak Face ID kadar hızlı olmayan düğme tabanlı parmak izi sensörleriyle benzer bir zeminde duruyor. Samsung’un tabletleri (özellikle Tab S8 Ultra), büyük bir ekran tercih ediyorsanız daha uygundur, ancak yeni serisindeki hiçbir şey iPad Air’in taşınabilirliği ile eşleşemez.


Donanım ve Konfigürasyonlar

Galaxy Tab S8 ve iPad serisindeki her giriş, çoğu üretkenlik görevi için yeterince güçlü olsa da, temel donanım farklılıkları her modeli birbirinden ayırır.

Klavye aksesuarlı Galaxy S Tab 8 Ultra

Galaxy Tab S8 Ultra (Fotoğraf: Sascha Segan)

Samsung’un en yeni sürümlerinden üçü de Snapdragon 8 Gen 1 mobil platformunu kullanıyor. Galaxy Tab S8 ve Tab S8+, 8 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB depolama alanıyla birlikte gelir. Galaxy Tab S8 Ultra, 8GB/128GB, 8GB/256GB ve 16GB/512GB konfigürasyonlarında mevcuttur. Tüm modellerde microSD kart yuvası aracılığıyla ek bir terabayta kadar depolama alanı ekleyebilirsiniz.

iPad Air, Apple’ın 4 GB RAM ve 64 GB veya 256 GB depolama alanına sahip A14 yonga setine sahiptir. Tüm iPad Pro modellerinde, son iMac’lerde kullanılanla aynı olan Apple’ın M1 işlemcisi bulunur. Her iki iPad Pro boyutu da 128 GB, 256 GB veya 512 GB depolama ile eşleştirilmiş 8 GB RAM veya 1 TB veya 2 TB depolama ile eşleştirilmiş 16 GB RAM ile kullanılabilir. Hiçbir iPad’de genişleme yuvası yoktur, ancak iPad Pro, USB-C ve Thunderbolt sürücüleri aracılığıyla harici depolamayı destekler.

Pil kapasitesine gelince, Samsung Tab S8, S8+ ve S8 Ultra sırasıyla 8.000 mAh, 10.090 mAh ve 11.200 mAh pillere sahiptir. Apple, pil rakamlarını resmi olarak listelemiyor, bu nedenle testlerimizi yapana ve pil kullanım saatlerini rapor edene kadar bu sayıları karşılaştıramayız.

Tüm tabletler Wi-Fi 6’yı (Samsung modellerinde Wi-Fi 6E) ve Bluetooth 5.0’ı destekler, ancak yalnızca Tab S8+ ve iPad Pro, en azından bir tür 5G bağlantısıyla kullanılabilir. iPad Air’in hücresel bir modeli de mevcuttur, ancak 5G’yi desteklemez.

Üst düzey tabletleri, çoğu ana dizüstü bilgisayardan daha fazla RAM’e sahip her iki ürün grubunda da belirtebilirsiniz ve Samsung tabletlerdeki ve iPad Pro’daki işlemcilerin her ikisi de son teknolojidir, bu nedenle hiçbiri iş akışınızla mücadele etmemelidir. , ne kadar yoğun olursa olsun. Tab S8 modellerindeki tümleşik microSD kart yuvası, daha uygun genişletilebilir bir depolama seçeneği olarak size hitap edebilir, ancak iPad Pro’nun üst düzey 1 TB ve 2 TB yapılandırmaları çekici alternatifler.


Ön ve arka kameralar

Anlık fotoğraf çekmek ve video kaydetmek için arka kamera yığını bir akıllı telefondaki en önemli özelliklerden biri olsa da, görüntülü görüşme yapmak için öne bakan kameralar tabletler için daha büyük bir önceliktir. Neyse ki, tüm Samsung ve Apple’ın amiral gemisi listeleri, Zoom aramalarını net ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelidir.

Üç Galaxy Tab S8 tabletin ön tarafında bir 12MP kamera bulunurken, Tab S8 Ultra’da ek bir 12MP ultra geniş lens bulunur. Arka tarafta, üç Samsung tabletin hepsinde 13MP birincil ve 6MP ultra geniş sensörlü çift kamera yığınları bulunur.

Galaxy Tab S8 Ultra'nın arkası

Galaxy Tab S8 Ultra (Fotoğraf: Sascha Segan)

Her iki iPad Pro modelinde de, sizi çerçeveli ve FaceTime’a ve Zoom dahil bazı üçüncü taraf video konferans hizmetlerine odaklanmanızı sağlayan bir özellik olan Center Stage özellikli geniş açılı 12MP f/2.4 ön kamera bulunur. Pro modellerinin arka tarafında hem 12MP f/1.8 birincil sensör hem de 10MP f/2.4 ultra geniş lens ile AR ve yardımcı işlevler için bir LiDAR tarayıcı bulunur.

Grubun en ucuz tableti olan iPad Air, en mütevazı kameralara sahip. Görüntülü aramalar için uygun olan 7MP f/2.2 selfie kamerası ve referans çekimleri ve belge taramaları için iyi çalışan 12MP f/1.8 arka kameraya sahiptir.

Tüm bu tabletlerdeki kameralar herhangi bir kişisel veya profesyonel uygulama için yeterli olmalıdır, ancak iPad Air geniş çekimler için dezavantajlıdır ve düzenli olarak FaceTime veya Zoom kullanıyorsanız Center Stage iPad Pro’yu özellikle çekici hale getirebilir.


Aksesuarlar ve özel özellikler

Bu tabletlerin tümü uzaktan çalışma için uygundur ve hem Samsung hem de Apple, işi halletmenize yardımcı olacak bir dizi aksesuar sunar.

Başlamak için, Galaxy Tab S8 üçlüsü ve buradaki her iPad, prob uçlarını destekler. Samsung tabletler kutuda bir S Pen ile birlikte gelirken, iPad için birinci taraf bir kalem istiyorsanız, ikinci nesil Apple Pencil için fazladan 129 $ ödemeniz gerekecek.

iPad Havası

Apple’ın Sihirli Klavyesine sahip iPad Air

Apple ve Samsung ayrıca listeleri için isteğe bağlı klavyeler satar. Samsung’un klavye koleksiyonunun fiyatı 139,99 ile 349,99 dolar arasında değişirken, Apple’ın seçenekleri 179 ile 349 dolar arasında değişiyor. Bu cihazların hepsinin Bluetooth’u desteklediğini unutmayın, bu nedenle dizüstü bilgisayar tarzı folyo hissini kaybetmekten çekinmiyorsanız, çok daha az parayla tamamen ayrı bir kablosuz klavye alabilirsiniz.

Tüm Samsung tabletleri kutudan çıktığı haliyle Android 12 çalıştırırken, iPad’lerin tümü iPad OS’nin en son sürümünü kullanıyor. Apple’ın işletim sistemi şu anda tabletler için çok daha güçlü, çünkü Apple App Store’da tablet için optimize edilmiş çok daha fazla uygulama var ve iPad’ler genellikle çoklu görevler için daha iyi. İş istasyonu entegrasyonu için Samsung’un tabletleri şirketin DeX üretkenlik modunu destekler, ancak Mac’inizle çalışmak için Apple’ın Sidecar modunu unutmayın.

Samsung’un S pen’i tabletleriyle bir araya getirdiğini takdir ediyoruz ve Apple’ın en azından iPad Pro serisiyle aynı şeyi yapmasını diliyoruz. Bununla birlikte Samsung, Apple tabletleri için mevcut olan aksesuarların çeşitliliği ve kalitesiyle eşleşebileceğini henüz kanıtlamadı.


Sizin İçin Doğru Tablet

Kağıt üzerinde, Galaxy Tab S8 ve iPad hatları oldukça uyumlu görünüyor.Tabii ki, Galaxy Tab hattını test etme şansımız olana kadar kesin bir şey söyleyemeyiz, ancak satın alma kararınız büyük olasılıkla donanımdan ziyade yazılım ve ekosistem. Apple’ın çeşitli tablet uygulamalarına erişmek istiyorsanız, bir iPad almak isteyeceksiniz. Zaten Samsung’un DeX modunu kullanıyorsanız, Galaxy Tab muhtemelen daha uygundur. Galaxy Tabs’i test ettikten sonra daha fazla bilgi için yakında tekrar kontrol edin.

Daha fazlası için, bu yıl satın alınacak en iyi iPad hakkındaki hikayemize ve genel olarak en iyi tabletler listemize göz atın.

Elma hayranları?

bizim için kaydolun Haftalık Elma Özeti En son haberler, incelemeler, ipuçları ve doğrudan gelen kutunuza teslim edilen daha fazlası için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK