Şehirler: Skylines geliştiricileri, Workshop modu kötü amaçlı yazılımı olmadığını söylüyor

Şehirler: Skylines geliştiricileri, Workshop modu kötü amaçlı yazılımı olmadığını söylüyor

29
0
PAYLAŞ

Hafta sonu boyunca, Steam Atölyesi’nden bir dizi mod kaldırıldığından, Cities: Skylines modding topluluğunda tartışmalar ortaya çıktı. Bu modlardan bazıları, sizi kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız bırakabilecek özellikler içeriyordu. Ancak oyunun geliştiricilerinden gelen yeni bir güncelleme, etkilenen modların hiçbirinin doğrudan kötü amaçlı yazılım içermediğini iddia ediyor.

Geliştiricilerin bir haber gönderisinde açıkladığı gibi, “Steam Atölyesi’ndeki modlarda keylogger, virüs, bitcoin madenciliği yazılımı veya benzeri bir şey bulunamadı.” İki mod yasaklandı: Ağ Uzantıları 3 ve Github’dan Güncelleme. Üçüncü bir mod olan Harmony (Yeniden Tasarlandı), tartışmanın bir parçası olarak seçildi, ancak Mart 2021’den beri güncellenmedi ve geliştiriciler, “Hesap yasaklandığından ve katkıda bulunanlar yapamadığı için bu atölye öğesinde daha fazla güncelleme yapılması mümkün değil” diyor. atölye öğelerini güncelle.”

Ağ Uzantıları 3 “Steam kullanıcılarının kısa bir listesini modu kullanmasını engelledi, ancak bu daha sonra hatalı bir oynanışa neden olacak şekilde değiştirildi”. Belirli Steam kullanıcılarını bu şekilde hedeflemek, platformun abone sözleşmesine aykırıdır ve mod bu nedenle yasaklanmıştır.

Daha büyük risk, kullanıcıların modları doğrudan GitHub aracılığıyla güncellemesine izin veren GitHub’dan Güncelleme ile oldu. Doğal olarak, Steam Workshop sistemini atlamak, bu modun kötü amaçlı yazılım yüklemesine izin verebilir. Ancak, “Atölyede göründükten kısa bir süre sonra kaldırıldı” ve “yalnızca ~ 50 kullanıcıyı etkiledi”.

Resmi tarafta, şehir kurma oyunu yeni DLC ve ona eşlik edecek ücretsiz bir güncelleme aldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK