Sims 4 düğün genişlemesi, LGBTQ karşıtı yasa nedeniyle Rusya’da yayınlanmayacak

Sims 4 düğün genişlemesi, LGBTQ karşıtı yasa nedeniyle Rusya’da yayınlanmayacak

40
0
PAYLAŞ

EA ve Maxis, bir LGBTQ hikayesi ülkedeki “federal yasalar nedeniyle değişikliklere tabi” olacağından, The Sims 4’ün yakında çıkacak My Wedding Stories genişlemesini Rusya’da yayınlamayacak.

Bu hafta The Sims 4 ekibi, Dominique ve Camille’in hikayesini öne ve merkeze koyan bir fragmanla yeni paketi dünyaya tanıttı. Kadınlardan biri bir erkekle evlenmeye kararlıdır, ancak partnerinden mutsuz olur ve onu başka bir kadın için terk eder. Geliştiriciler, web sitesindeki bir gönderide My Wedding Stories’in vizyonunun “aşkı bulmanın, bu aşkı kutlamanın ve kişisel düzeyde anlamı olan hikayeler anlatmanın sevincini” keşfetmek olduğunu açıklıyor. Bu nedenle Dominique ve Camille’in hikayesini geri çekmek, stüdyonun yaşadığı değerlerden “ödün vermek” anlamına gelir.

Bir bildiride, “Hikaye anlatma yeteneği – herhangi bir hikaye – The Sims’te yaptığımız şeyin merkezinde yer alıyor” deniyor. “Cam ve Dom’un hikayesini durdurmak, yaşadığımız değerlerden ödün vermek anlamına geliyordu. Kendiniz olma, sevdiğiniz kişiyi sevme ve anlatmak istediğiniz hikayeleri anlatma özgürlüğüne bağlıyız.

“Peki bu sizin için ne anlama geliyor, oyuncularımız? Dom ve Cam’inki gibi hikayelere ışık tutarak ve kutlayarak bu taahhüdümüzü sürdürmekte kararlıyız, bu nedenle hikaye anlatımımızın federal yasalar nedeniyle değişebileceği ‘Düğün Hikayelerim’in yayınlanmasından vazgeçme kararı aldık.”

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün açıkladığı gibi, beyanın atıfta bulunduğu Rus yasası 2013’te yürürlüğe girdi ve onları “geleneksel aile değerlerinin inkarını teşvik eden bilgilerden” korumak adına küçükleri “geleneksel olmayan” cinsel ilişkilerin teşvik edilmesini yasakladı. ”. HRW’ye göre LGBTQ gençleri, yasanın çıkmasından bu yana artan bir toplumsal düşmanlıkla karşı karşıya kaldı ve bugüne kadar sağlık, eğitim ve bilgi gibi temel haklardan yararlanma mücadelesi verdi.

My Wedding Stories, 17 Şubat’ta başlayacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK