Sims 4 geliştiricileri, tamamen özelleştirilebilir zamirlerin nasıl çalıştığını gösteriyor

Sims 4 geliştiricileri, tamamen özelleştirilebilir zamirlerin nasıl çalıştığını gösteriyor

43
0
PAYLAŞ

Geçen yıl The Sims 4’ün arkasındaki geliştiriciler, ikili olmayan ve cinsiyetten bağımsız zamirleri tanıtmayı planladıklarını duyurdular ve yeni bir geliştirici akışının parçası olarak özelliğin nasıl çalışacağını açıkladılar. Daha doğrusu, özelliğin nasıl çalışabileceğini ortaya çıkardılar. Tüm bunlar devam eden bir çalışma, ancak şu anda olduğu gibi, zamir seçici özelliği, Sim’inizin cinsiyetinden bağımsız olarak ikili olmayanlar da dahil olmak üzere zamirleri seçmenize ve ayrıca özel zamirler ayarlamanıza olanak tanır.

Yeni Sim Oluştur ekranı (yine devam eden bir çalışma) şimdi “Merhaba, benim adım ve zamirlerdir” satırıyla açılacaktır. Zamirler için “o”, “o”, “o” ve “özel” dahil olmak üzere yeni bir açılır menü bulacağınız olağan adlandırma arayüzünü açabilirsiniz. ‘. Özel seçeneği, zamirlerinizin üç gramer biçimini de belirtmenize olanak tanır. Geliştiriciler ayrıca, mevcut küfür filtresi gibi oyun içi filtrelerin özel zamirlerin kötüye kullanılmasını önlemeye yardımcı olacağını söylüyor.

Bu özelliğin tam olarak ne zaman başlayacağına dair henüz bir bilgi yok, ancak ilk yineleme sandbox oyununun İngilizce versiyonu için olacak. Sims 4, birçoğunun cinsiyet zamirlerinin nasıl çalıştığına dair kuralları olan 18 farklı dilde mevcuttur. Bu, İngilizce uygulamasının ötesinde ek geliştirme çalışması anlamına gelir.

Aşağıdaki videoda 39:10 işaretinde özelliğin bir demosunu görebilirsiniz.

Geliştiriciler, zamir seçeneklerinin doğru uygulanmasını sağlamak için LGBTQ+ hayır kurumu It Gets Better ile çalıştı, ancak ekip bunun The Sims’i cinsiyetten bağımsız hale getirmede sadece bir adım olduğunun farkında. Oyun, elbette, fiziksel seks için ikili seçenekler sunuyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK