Steam Desteniz için yedek parçalar alabileceksiniz

Steam Desteniz için yedek parçalar alabileceksiniz

47
0
PAYLAŞ

Pek çok elektronik cihazı düzgün bir şekilde tamir etmek oldukça zordur – zaten onları üreticiye geri göndermeden. Oyun konsolları bir istisna değildir, ancak Valve, Steam Deck’i geleneksel oyun konsolundan daha açık bir platform haline getirmeye şimdiden oldukça kararlıdır ve bugün şirket, bu yedek parçaları nasıl alabileceğinize dair bazı ayrıntılar sağlamıştır.

Valve duyuruda, “Bugün, iFixit’in Steam Deck yedek parçalarının yetkili satıcılarından biri olacağını ve Valve Index VR ürünlerinin yedek parçalarının olacağını duyuruyoruz. Hâlâ ayrıntıları çözmeye çalışıyoruz ve yakında bununla ilgili daha fazla bilgi paylaşacağız.”

Yedek parça deposuna ek olarak, iFixit kendi cihazlarınızı onarmak söz konusu olduğunda bilgi ve biraz aktivizm de sağlar. Bugünkü duyurunun yanı sıra, iFixit çoğunlukla Deck’in pil değiştirme dışında evde onarım çabalarına olan dostluğunu öven bir söküm videosu yayınladı.

Özellikle, her iki çubuk da lehimleme olmadan bağımsız olarak değiştirilebilir. Bu, çubuklarınızda nihai olarak kaçınılmaz sürüklenme sorunlarıyla karşılaşırsanız, bunları kolayca değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

YouTube küçük resmi

Valve ayrıca yakın zamanda Steam Deck’in dış kabuğu için CAD dosyalarını yayınladı, her ihtimale karşı bir 3D yazıcınız varsa çalıştırmanız gerekiyor. Steam Deck çıkış tarihine yaklaştıkça daha fazla bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK