Steam oyunlarınızın Steam Deck uyumluluğu nasıl kontrol edilir

Steam oyunlarınızın Steam Deck uyumluluğu nasıl kontrol edilir

35
0
PAYLAŞ

Steam Deck’in çıkış tarihine iki haftadan az bir süre kaldı ve Valve’in taşınabilir oyun bilgisayarını çevreleyen heyecan hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Bununla birlikte, birçok kullanıcı Steam oyunlarının güvertede nasıl çalışacağı konusunda belirsizliğini koruyor.Neyse ki, Valve’den gelen resmi bir çözüm yerine, topluluk işleri kendi ellerine almaya karar verdi.

Reddit kullanıcısı Flexxyyy’nin Steam kitaplığınızın Steam Deck ile ne kadar uyumlu olduğunu kontrol etmenizi sağlayan bir projesi olan CheckMyDeck ile tanışın. Ayrıca Steam istek listenizle de çalışır, yani bir oyunu satın almaya karar vermeden önce doğrulama seviyesini kontrol edebilirsiniz. Valve’in her Steam oyununu kontrol etmede istikrarlı bir ilerleme kaydetmesine rağmen, daha gidecek çok yolu olduğunu, bu nedenle yeni oyunlar doğrulandıkça siteye geri dönmeye değer olduğunu belirtmekte fayda var.

Siteyi kullanmak için birkaç ayrıntıya sahip olmanız gerekir, ancak aşağıda takip edebileceğiniz bir kılavuz hazırladık.

işte Steam kitaplığınızın Steam Deck uyumluluğunu nasıl kontrol edebilirsiniz:

  • CheckMyDeck’e gidin
  • Steam Kimliğinizi girin. Bunun ne olduğundan emin değilseniz, aşağıdaki kılavuza bakın.
  • Liste mevcut kitaplığınızı gösterecek, ancak sol üst köşedeki CTA’ya tıklayarak Steam istek listenizi kontrol edebilirsiniz.

işte SteamID’nizi nasıl bulabilirsiniz:

  • Steam profilinize gidin
  • Sağ üst köşedeki ‘Profili Düzenle’ CTA’sını tıklayın
  • Özel bir URL girdiyseniz, kaydet’i tıklamadan alandan silin
  • 64 bit kimliğiniz, özel URL alanının altında kendini gösterecektir.
  • ‘/profiles/’den sonra sayı dizisini (Steam Kimliğiniz) kopyalayın

Son olarak, CheckMyDeck’i kullanmak için Steam profilinizin gizlilik ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir. Bunu yaparsanız, sitede Steam Kimliğinizi girdikten sonra açılması gereken kullanışlı bir öğretici bulunur.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK