Sürücüler ve Sürücüler için Uber, Lyft Drop Mask Gerekliliği

Sürücüler ve Sürücüler için Uber, Lyft Drop Mask Gerekliliği

25
0
PAYLAŞ

COVID-19 kısıtlamalarının sona erdiğinin bir başka işareti olarak Uber ve Lyft, sürücüler ve sürücüler için maske gereksinimlerini kaldırıyor.

Uber bugün güvenlik yönergeleri sayfasını şu şekilde güncelledi: “19 Nisan 2022 itibariyle, sürücülerin ve sürücülerin Uber’i kullanırken maske takmaları gerekmeyecek.”

Bu arada Lyft bize şunları söylüyor: “Lyft ile sürüş veya sürüş sırasında maskeler artık isteğe bağlı. Herkesin farklı konfor seviyelerine sahip olduğunu biliyoruz ve maske takmaya devam etmek isteyen herkesin bunu yapması teşvik ediliyor. Her zaman olduğu gibi, sürücüler veya sürücüler reddedebilir. almak istemedikleri herhangi bir yolculuğu kabul etmek veya iptal etmek.”

Şirketler, federal bir yargıcın ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin uçaklar, trenler ve otobüsler de dahil olmak üzere toplu taşıma sistemlerinde maske takmasını gerektiren bir yetkiyi iptal etmesinin ardından değişiklikleri yaptı.

CDC, başlangıçta COVID-19 Omicron alt değişkeni BA.2’ye atıfta bulunarak maske görevini 3 Mayıs’a kadar uzattı. Ancak Pazartesi günü, Florida’daki bir federal yargıç, görevin CDC’nin yetkisini aştığına karar verdi.

Biden yönetimi hala kararı inceliyor ve Beyaz Saray’ın yargıcın kararını geçersiz kılmaya veya temyiz etmeye çalışıp çalışmayacağını belirsiz hale getiriyor. Ancak bu arada, Uber’in güvenlik yönergeleri, CDC’nin, COVID-19 bulaşma oranının yüksek olduğu bir bölgede yaşıyorlarsa veya belirli kişisel risk faktörleri varsa, insanlara maske takmalarını tavsiye ettiğini belirtiyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

“Unutmayın: birçok insan kişisel veya aile sağlık durumları nedeniyle maske takarken kendilerini daha güvende hissediyor, bu yüzden lütfen tercihlerine saygılı olun. Ve eğer kendinizi rahatsız hissederseniz, seyahatinizi her zaman iptal edebilirsiniz, ”diye ekledi yönergeler.

Lyft’e gelince, şirket şunları söylüyor: “Sürücüler ve sürücüler, almak istemedikleri herhangi bir yolculuğu her zaman iptal edebilirken, sağlık güvenliği nedenleri (maske takmamak gibi) artık uygulamada iptal seçenekleri olarak görünmeyecek.” Sürücülerin ve binicilerin de artık camları açık tutmasına gerek yok.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK