Take Two patronu, GTA Trilogy’nin sorunlarının sadece bir “aksaklık” olduğunu ve yine...

Take Two patronu, GTA Trilogy’nin sorunlarının sadece bir “aksaklık” olduğunu ve yine de “harika bir şekilde yapıldığını” söylüyor

35
0
PAYLAŞ

Grand Theft Auto: The Trilogy’nin lansmanı, Rockstar North ününe sahip bir stüdyo için tam bir felaketti. Yeniden düzenleme çalışmaları, bağlı kuruluş Grove Street Games tarafından gerçekleştirildi ve PC’ye ve diğer platformlara, geliştirici yorumları ve lisanssız şarkılar gibi, orada olmaması gereken bir altın madeni içeriğinin yanı sıra çeşitli performans sorunları ve görsel hatalarla geldi.

Buna karşılık, Rockstar, üçlemenin piyasaya sürülmesinden sonra orijinal başlıkları geri çekme kararını vurgulayarak, oyunu geçici olarak satıştan çekmek gibi benzeri görülmemiş bir adım attı. Orijinal oyunlar tekrar satışa çıkarken ve alıcılara özür dileyen bir hediye teklif edilirken, üçleme kısa bir süre sonra değiştirilmiş bir durumda geri dönecekti.

Kısacası tarihin en önemli oyunlarından bazıları yeni nesil oyunculara böyle sunulmamalıydı. Rockstar North hakkında söylenebilecek pek çok şey var, ancak stüdyo başlıklarındaki parlaklık, kalite ve ayrıntılara gösterilen özen, sahip olduğu üne sahip olmasının nedenidir: Eski bir paket servis kutusunda şimdiki taç mücevherlerini takmak gibi hissettirdi.

İki CEO Strauss Zelnick'i Alın

(İmaj kredisi: Bloomberg)

Take-Two’nun CEO’su Strauss Zelnick, geçtiğimiz günlerde yayıncılık devinin GTA üçlemesinin sorunlarının ortaya çıktığı Zynga’yı satın alması hakkında CNBC’ye konuştu. Zelnick, onlardan nispeten etkilenmemiş görünüyordu ve her şeyi bir “aksaklık” olarak reddetti. CNBC’den Jim Cramer, Take-Two’nun bitene kadar hiçbir ürünü piyasaya sürmeyeceği yönündeki konumu göz önüne alındığında “yeni Grand Theft Auto’daki bazı kusurlar” hakkında sorular sordu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK