Tüm zamanların en detaylı Vietnam Savaşı oyunlarından biri bu hafta çıkıyor

Tüm zamanların en detaylı Vietnam Savaşı oyunlarından biri bu hafta çıkıyor

50
0
PAYLAŞ

Yılın ilk büyük gevrek savaş oyunu 20 Ocak’ta dijital raflara çıkıyor. Matrix Games tarafından yayınlanan Campaign Series Vietnam, Fransızların Vietnam’ın sömürge kontrolü için Việt Minh hükümetiyle savaştığı 1948 yılına dayanan Vietnam’daki savaşları kapsayan sıra tabanlı bir strateji oyunudur. Bu, sonunda Vietnam Savaşı’na tırmandı ve Kampanya Serisi Vietnam, Amerika Birleşik Devletleri’nin çatışmaya dahil olduğu 1967’ye kadar olan savaşları kapsar.

Savaş oyunlarına aşina değilseniz, Campaign Series Vietnam ekran görüntüleri oldukça basit görünüyor – belki Windows 97 için yapılmış bir şey gibi. Ancak, kaputun altında muazzam miktarda ayrıntı ve 100’den fazla senaryonun her birini şekillendiren çok sayıda titiz tarihsel araştırma var. Hepsi, referans materyal olarak dönemin gerçek topografik haritalarını kullanan 250 metrelik altıgen haritalara dayanmaktadır.

Çizimden tahmin edebileceğiniz gibi, Campaign Series Vietnam geleneksel bir eski savaş oyunudur, ancak Vietnam’daki savaşın doğasını daha iyi yansıtmaya yardımcı olan bazı ilginç yeni hilelere sahiptir. Helikopterler ve amfibi birimler, siviller ve ikmal kamyonları gibi yeni birimler, her bir senaryoda nasıl ilerleneceğine dair gerçekçi düşünmenin sağlanmasına yardımcı olur.

Birçok savaş oyunu bölünme ölçeğinde çalışır, yani hareket ettirdiğiniz her birim genellikle binlerce bireysel askeri temsil eder. Kampanya Serisi Vietnam, yabani otlarda taktik/operasyonel bir oyundur – Avustralya, Kamboçya, Fransa, Laos, Yeni Zelanda, Çin, Çin Vietnam, Vietnam Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland ve diğer ülkelerden orduların bir parçası olarak bireysel müfrezelere ve şirketlere komuta ediyorsunuz. Amerika Birleşik Devletleri.

Bunlar, acemiler için ürkütücü oyunlar olabilir ve neyse ki Kampanya Serisi Vietnam, acemilerin yön bulmasına yardımcı olmak için dört “eğitim kampı” senaryosu içeriyor. Her birinin 318 sayfalık büyük kılavuzda ayrıntılı notları ve talimatları vardır. Şimdiye kadar onunla çok az zamanım oldu, ancak yeni Etkinlik Puanları sisteminin nasıl çalıştığını görmek beni heyecanlandırıyor – hedeflerinizi sadece hedefleri ele geçirmek ve düşmanlara zayiat vermekten daha ilginç hale getirmek için tasarlandı.

Campaign Series Legion geliştiricisi, Campaign Series Vietnam için savaşın son yılları (1968-1975), Kore Savaşı (bazı varsayımsal senaryolar içerebilir), Lao Civil War, Çin dahil olmak üzere birçok DLC’nin planlandığını söylüyor. 1979 Vietnam Savaşı ve Kamboçya İç Savaşı. Oyuna bir senaryo düzenleyici de dahil edilmiştir, böylece zamanınız biterse kendi senaryonuzu oluşturabilirsiniz.

Campaign Series Vietnam, Matrix Games Store’da mevcuttur. Geçen yıl vefat eden Wargaming efsanesi John Tiller’ın anısına ithaf edilmiştir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK