Ucuz internet mi istiyorsunuz? Daha Hızlı Bir Hizmet Katmanı Düşünün

Ucuz internet mi istiyorsunuz? Daha Hızlı Bir Hizmet Katmanı Düşünün

24
0
PAYLAŞ

İnternet bağlantınız için çok para ödediğinizi düşünüyorsanız, bağlantınızın da oldukça yavaş olduğunu düşünüyorsunuzdur. Geniş bant fiyatlandırması ve son altı yılda ne kadar değiştiğine ilişkin yeni bir rapor, yüksek hızlı katmanların fiyatlarının en çok düştüğünü, fiber kullanıcılarının ise sürekli olarak kablo kullananlardan daha iyi bir anlaşma yaptığını ortaya koyuyor.

Rapor, En İyi Evden Çalışma Şehirleri hikayemizde (2022 sürümü yakında) kullandığımız fiyatlandırma bilgilerini sağlayan BroadbandNow’dan geliyor. 2016’dan bugüne ABD’deki 50 ISS’de çeşitli hız planları için fiyatlandırmaya bakıyor ve fiyatlandırma değişikliklerini takvim çeyreğine göre daha da azaltıyor. İncelenen teknolojiler arasında kablo, fiber, DSL ve sabit kablosuz teknoloji yer aldı. (Bu başladığında Starlink gerçekten bir şey değildi ve kimse diğer uydu sağlayıcılarını “yüksek hızlı geniş bant” olarak saymıyor.)

Fiyat düşüşleri dramatik. Bağlantıları 500 Mb/sn (megabit/saniye) üzerinde olan kullanıcılar için, fiyatlandırma 2016’dan bu yana ortalama %42 düştü. 200-499 Mb/sn (%35 düşüş) ve 100-199 Mb/sn (%33) olanlarda da oldukça dramatik bir düşüş oldu. . Fiyat değişiminin en az olduğu katman 25-99 Mbps arasındaydı – sadece %14 düştü.

HERHANGİ BİR İNTERNET TEKNOLOJİSİ İÇİN ORTALAMA FİYAT

Kablo bu hızlardan herhangi birini sağlayabilir. Ancak fiber bağlantılar, kablo kadar yaygın olarak bulunmasalar da, hız kademesi ne olursa olsun daha iyi tasarruf sağlar.

Yine de, 25-99 Mbps’de alttan asılı geniş bant gibi bazı katmanlar biraz daha rekabetçi. Bu aynı zamanda fiyatın neden bu kadar düşmediğini de açıklayabilir.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

ORTALAMA FİYAT 25-299MBPS

Ancak 500Mbps ve üzeri planlara atlayın ve fiyat farkı güçlü.

ORTALAMA FİYAT 500+MBPS

Sabit bir kablosuz bağlantı bulabilirseniz, fiyat açısından daha da iyisini yapabilirsiniz gibi görünüyor. BroadbandNow, Agile Networks, BarrierFree, Everywhere Wireless, NextLink, Phoenix Internet ve Wisper ISP gibi ISP’lerin sabit kablosuz planlarını analize dahil etti, ancak muhtemelen bunları yerel olarak aramanız gerekecek. Kablo ve fiber ile gerçek yüksek hızlar sağlayan büyük isimler için En Hızlı ISP’ler hakkındaki hikayemize göz atın.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK