Valve, Steam Deck’in Kabuğunun Detaylarını Veren CAD Dosyalarını Paylaşıyor

Valve, Steam Deck’in Kabuğunun Detaylarını Veren CAD Dosyalarını Paylaşıyor

27
0
PAYLAŞ

Valve, Steam Deck’in dış kabuğunu detaylandıran çok sayıda bilgisayar destekli tasarım (CAD) dosyası yayınladı ve meraklılara cihazın kasası üzerinde kendi çekimlerini 3D olarak basma şansı verdi.

Valve, “Nasıl hissettirdiğini görmek için bir Steam Deck’i 3D yazdırmak isteyen tüm tamirciler, modcular, aksesuar üreticileri veya insanlar için iyi haber” diyor. “Bugün, Steam Deck’in harici kabuğu (yüzey topolojisi) için CAD dosyalarını Creative Commons lisansı altında indirilebilir hale getiriyoruz. Buna referans için bir STP modeli, STL modeli ve çizimler (DWG) dahildir.”

Dosyalar halka açık bir GitLab deposunda bulunabilir; bu, insanların bunları uygun gördükleri şekilde indirip değiştirmekte özgür oldukları anlamına gelir. Valve’in meraklıları, küresel tedarik zinciri sorunları nedeniyle birçok insanın henüz almadığı Steam Deck’inde değişiklik yapmanın, deneyimsiz donanım tamircileri için riskli bir teklif olabileceği konusunda uyardığını unutmayın.

Steam Deck'in kabuğunun şeffaf bir çizimi

Valve, “‘Steam Deck’in içine bir göz atın’ videomuzda belirtildiği gibi, Steam Deck’inizi açma ve onunla istediğinizi yapma hakkınız var” diyor. “Bununla birlikte, işi profesyonellere bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Yaptığınız herhangi bir hasar garantiniz kapsamında olmayacak – ama daha da önemlisi, Steam Deck’inizi kırabilir, hatta yaralanabilirsiniz! Dikkatli olun ve iyi eğlenceler.”

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Valve, Steam Destesini 28 Şubat’ta göndermeye başlamayı planlıyor. Yazı yazarken Steam üzerinden bir sistem rezerve eden herkes, cihazı “2022’nin ikinci çeyreğine kadar” almayı beklememelidir.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK