Verizon, C-Band’i 2022’de Atlanta, Denver, DC’ye Getiriyor

Verizon, C-Band’i 2022’de Atlanta, Denver, DC’ye Getiriyor

23
0
PAYLAŞ

Verizon, taşıyıcının daha önce spektrumu elinde tutan uydu firmalarıyla yaptığı bir anlaşma sayesinde, orta bant 5G’yi bu yıl Atlanta, Baltimore, Denver ve Washington DC’nin büyük “kayıp” şehirlerinde piyasaya sürecek.

Taşıyıcı ayrıca bazı şehirlerde orta bant 5G bant genişliğini 60 MHz’den 100 MHz’e genişletmek istiyor. EVP ve Global Ağ ve Teknoloji Başkanı Kyle Malady, “Bu erken spektrum açıklığı, 5G Ultra Geniş Bant’ı müşterilerimize daha hızlı sunmamızı sağlayan en son gelişmedir” diyor. Şirket, bu yıl “en az 30 ek büyük pazar alanını” kapsayacak, diyor, ancak yalnızca yukarıdakileri adlandırdı.

SES bir basın açıklamasında, spektrumun en azından bir kısmının Lüksemburg merkezli uydu firması SES’ten geldiğini ve bunun Verizon tarafından takası hızlandırmak için 170 milyon dolara kadar ödeneceğini söyledi.

“Mümkün olan en kısa sürede çok sayıda Amerikalıya 5G hizmeti sunmak ABD ekonomisini destekliyor ve halka değerli hizmetlerin sunulmasını sağlıyor. SES CEO’su Steve Collar, “Geçen yıl boyunca kazandığımız deneyimden yararlanacağız ve Verizon’un yelpazesi için temizleme zaman çizelgesini kısaltacağız” diyor.

Denver Neden Dışarıda Kaldı?

Çoğunlukla Verizon ve AT&T tarafından tutulan C-bant spektrumu iki aşamadan geldi. Bu yıl piyasaya sürülen ilk aşama, taşıyıcıların Verizon’un 60 MHz ve AT&T’nin 40 MHz aldığı 46 “kısmi ekonomik alanda” başlatılmasına izin verdi. Bu ilk 46 alanı, Spectrum Omega’ya giderek, sağda aşağı kaydırarak ve “3.7GHz A1-Int” öğesini seçerek görebilirsiniz.

Bu bölgeler özellikle Denver, Atlanta ve Washington/Baltimore’u hariç tuttu, çünkü bu bölgelerde uydu yer istasyonları yoğunlaştı ve uydu firmaları teknolojiyi oraya kaydırmak için daha fazla zamana ihtiyaçları olduğunu söyledi. Ayrıca, uydu bağlantılarına büyük ölçüde bağımlı olan Honolulu’yu da hariç tuttular.

Verizon daha önce, planlanan 2022 kapsama alanındaki 191 milyon insanın 175 milyonunu C-bant ile kapsayacağını söylemişti. Şirket şimdi bana, kapsanan kişi sayısıyla ilgili kılavuzunu “henüz” değiştirmediğini söyledi, bu nedenle, daha önce belirtilen 46 alandaki kapsamın, kapsayabilecek daha fazla şehir olduğu için artık daha az kapsamlı olacağı anlamına gelebilir. .

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

AT&T, SES spektrumunun bir kısmına da sahip olsa da, AT&T’nin yeni anlaşmaya dayalı olarak kapsama planlarını hızlandırıp hızlandırmayacağı henüz belli değil. AT&T daha önce bu yıl orta bantlı 70-75 milyon kişiyi kapsayacağını söylemişti.

AT&T, C-bandı yapısını daha yeni 3.45GHz spektrumu ile birleştirebilmek için kısmen C-bandı kapsamını erteliyor. Galaxy S21 ve S22 ve Apple iPhone 12 ve 13 gibi mevcut büyük akıllı telefon hatlarının tümü C-bandını desteklerken, iPhone’lar şu anda 3.45GHz’i desteklememektedir.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun 5G ile yarış En iyi mobil teknoloji hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için bülten.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK