Victoria 3, Crusader Kings 3’ün araç ipucu sistemini kullanır, bu nedenle işletme...

Victoria 3, Crusader Kings 3’ün araç ipucu sistemini kullanır, bu nedenle işletme diplomasına ihtiyacınız yoktur

5
0
PAYLAŞ

Victoria 2’de ekonominin nasıl çalıştığını gerçekten açıklayabilecek birini bulmak zor. Paradox’un 2010 büyük strateji oyunu ve Viktorya dönemi hükümet simülasyonu, on yıl sonra Paradox’un kendi standartlarına göre bile etkileyici derecede karmaşık. Neyse ki stüdyo, yaklaşan devam filmi Victoria 3’ü öğrenmenin çok daha kolay olacağını söylüyor – oynamaya başlamak için bir ekonomi derecesine ihtiyacınız yok.

En son Victoria 3 Developer Diary, ekibin oyun içi kullanıcı arayüzünde yaptığı bazı çalışmaları sergiliyor. esas olarak menü kutuları, metin ve diğer kullanıcı arayüzü öğeleri. Selefine göre bilgi görüntüleme biçiminde birkaç dönüştürücü güncelleme yapan Crusader Kings III’ten bazı ipuçları alıyor. En dikkate değer değişikliklerden biri iç içe araç ipucu sistemiydi – ve Victoria 3’ün de kullanacağı şey bu.

Fare imlecinizi oyun içinde vurgulanan metnin üzerine getirdiğinizde, farenizden bir araç ipucu çıkar ve neye baktığınız hakkında daha fazla bilgi sağlar. Bu metinde, daha fazla vurgulanmış terim göreceksiniz, bu da imleci üzerlerine getirdiğinizde daha fazla araç ipucu uçmasına yol açacaktır. Bu, oyunun bilgi tabanında durmadan arama yapmanızı sağlar – temelde oyunun resmi wiki’sinin fare imlecinizin hemen yanında oturması gibidir.

Buna büyük fikirler de dahildir, diyor Paradox – pops, temettü vergileri veya piyasa fiyatları gibi temel kavramlar. Bunların her biri, her bir kavram hakkında daha fazla bilgi edinmek için vurgulanmış metni kullanarak üzerine gelip hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz metin olarak sunulur.

Paradox ayrıca Victoria 3 öğreticisi üzerinde çalışmanın zor olduğunu söylüyor. Geliştiriciler, “Niyetimiz hala, oyunun temel aldığı en gelişmiş kavramları bile öğrenmenize izin vermek,” diye yazıyor geliştiriciler. “Bunun bir yönü, her zamankinden daha fazla vurguladığımız öğreticidir.” Bununla ilgili daha fazla bilgi gelecekteki bir günlük girişinde sağlanacaktır.

Victoria 3 için henüz kesin bir çıkış tarihimiz yok, ancak bu yıl içinde yayınlanmasını bekliyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK