Victoria 3’te yerli halklar her potansiyel kolonide yaşıyor

Victoria 3’te yerli halklar her potansiyel kolonide yaşıyor

24
0
PAYLAŞ

Sömürge dönemi büyük strateji oyunu Victoria 3’ün en son geliştirici günlüğü, sömürgeleştirmeye yönelik yeni yaklaşımıyla ilgili bazı ek ayrıntılara giriyor. Bu hafta ekip, dünyanın her yerindeki yerli halklar için bir şemsiye terim olan ve Victoria’nın üçüncü enstalasyonunda ilk kez anlamlı bir şekilde temsil edilecek olan ‘merkezi olmayan uluslar’ kavramı hakkında konuşuyor.

Geçmişte, Victoria oyunları dünyaya o dönemde Avrupa emperyal güçlerinin davrandığı şekilde davrandı – esasen, almaya hazır, sahipsiz topraklarla dolu ve oradayken tanıştığınız herkes yok’ t herhangi bir gerçek sonuç. Hem Victoria: Revolutions hem de Victoria II’de, Afrika kıtasının çoğu esasen boş bir tuvaldir, yalnızca sömürgeleştirildikten sonra yer adlarını ve sınırlarını alır.

Victoria 3’te bunların hepsi değişiyor. İçerik tasarımcısı Ofaloaf’ın yeni günlükte açıkladığı gibi, ekip, eski Victoria haritalarındaki bu ‘boş’ alanları doldurmak ve Afrika için bölgeler eklemek için ellerine geçen herhangi bir araştırmayı araştırıyor. Azande, Tswana ve Masai gibi halklar. Pueblo, Ojibwe ve Shshone dahil olmak üzere Kuzey Amerika halkları, düzinelerce başka insanla birlikte temsil edilmektedir.

Ofaloaf, bunların birçoğunun Victoria 3’ün haritasında hala bir değişim halinde olduğunu ve ekip her grup hakkında daha fazla bilgi toplarken, geliştirme boyunca ve sonrasında güncellemeleri ve değişiklikleri görmeye devam edeceklerini söylüyor.

Ofaloaf, bazı durumlarda küçük grupların oyun oynama nedenleriyle diğer yerel gruplarla birleştirildiğini söylüyor.

Ofaloaf, “Devlet X’te yaşayan 400 nüfus, diğer şeylerin yanı sıra bir yerli ayaklanmaya tek bir taburla katkıda bulunmak için yeterli adam sağlayamıyor” diye yazıyor. “Bu tasarım sadece merkezi olmayan ülkeler için değil – tarihsel doğruluğu oyunla dengelemeye çalışırken dünyanın başka yerlerinde de yaptığımız bir şey, elbette gerçek tarihten çok uzaklaşmaktan kaçınmaya çalışmamıza rağmen.”

Merkezi olmayan uluslar, topraklarında bir koloni kurmanızı hemen engellemeye çalışmasa da, topraklarına daha fazla bastıkça giderek daha dirençli hale gelecekler. Sonunda, potansiyel olarak bağımsızlık savaşına dönüşebilecek diplomatik bir oyun başlatacaklar.

Bu, Victoria 3’e oyunun kurallarını değiştiren güzel bir eklenti ve hoş geldiniz. Ofaloaf, umudun sadece oynanışı zenginleştirmek değil, aynı zamanda “yerli halkların daha iyi temsil edilmesini” sağlamak olduğunu söylüyor.

Ofaloaf, “Bir imparatorluğun nerede koloni kurmaya çalıştığı önemli değil,” diye yazıyor, “biri zaten orada yaşıyor.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK