Visa ve Mastercard Rusya’daki Operasyonları Askıya Aldı

Visa ve Mastercard Rusya’daki Operasyonları Askıya Aldı

36
0
PAYLAŞ

Visa, Mastercard ve PayPal, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak ülkedeki operasyonları askıya alacağından, Rusya’da ödemeleri işlemek çok daha zor hale gelmek üzere.

Mastercard yaptığı açıklamada, “Rusya’daki ağ hizmetlerimizi askıya almaya karar verdik.” Dedi. “Bu karar, küresel olarak düzenleyicilerin gerektirdiği şekilde birden fazla finans kuruluşunu Mastercard ödeme ağından engellemeye yönelik son eylemimizden kaynaklanmaktadır.

Mastercard, “Rus bankaları tarafından verilen kartlar artık Mastercard ağı tarafından desteklenmeyecek. Ayrıca ülke dışında verilen herhangi bir Mastercard, Rus tüccarlarında veya ATM’lerinde çalışmayacaktır.”

Visa, Rusya’da “önümüzdeki günlerde tüm Visa işlemlerini durduracağını” söyledi. “Tamamlandığında, Rusya’da verilen Visa kartlarıyla başlatılan tüm işlemler artık ülke dışında çalışmayacak ve Rusya dışındaki finans kurumları tarafından verilen Visa kartları artık Rusya Federasyonu içinde çalışmayacak.”

Visa Inc.’in başkanı ve CEO’su Al Kelly yaptığı açıklamada, “Rusya’nın sebepsiz yere Ukrayna’yı işgal etmesinin ve tanık olduğumuz kabul edilemez olayların ardından harekete geçmek zorunda kaldık” dedi. “Bunun değerli meslektaşlarımız ve Rusya’da hizmet verdiğimiz müşteriler, ortaklar, tüccarlar ve kart sahipleri üzerinde yaratacağı etkiden dolayı üzgünüz. Bu savaş ve barış ve istikrara yönelik süregelen tehdit, değerlerimiz doğrultusunda yanıt vermemizi gerektiriyor.”

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Twitter’da, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, bir mektup paylaştı PayPal’ın başkanı ve CEO’su Dan Schulman, PayPal’ın Rusya’daki hizmetini de askıya alacağını ve “müşterilerimizin ve küresel çalışan topluluğumuzun Ukrayna’da insani yardım sağlama çabalarını desteklemesini sağlayacağını” söyledi.

Hareket sonra gelir CNN’in bildirdiğine göre, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, bu sabah bir Zoom çağrısında ABD’li senatörlerle konuştu ve bu sırada ticari işlemlere baskı yapılması çağrısında bulundu.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK