VR kulaklıklarla ilgili sigorta talepleri 2021’de %31 arttı

VR kulaklıklarla ilgili sigorta talepleri 2021’de %31 arttı

4
0
PAYLAŞ

Birinde çemberlemek gibisi yok en iyi VR kulaklıkları Oculus Quest 2 ve sanal gerçekliğin dönüştürücü dünyasında oyun oynamak gibi. Ancak, en iyi VR oyunlarını oynayanların sayısı artmaya devam ettikçe, oyunculara ve mülke verilen zararların da arttığı görülüyor.

The Guardian tarafından hazırlanan bir rapora göre, Birleşik Krallık sigorta sağlayıcısı Aviva, 2021’de VR kulaklıklarla ilgili taleplerde %31’lik bir artış gözlemledi. Bu iddiaların çoğu, en iyi TV’lerden bazılarının zamansız bir ölümle karşı karşıya kalmasıyla ilgiliydi ve oyuncular farkında olmadan kendilerini veya kontrolörlerini riske attılar. ekran.

Bununla birlikte, Aviva’nın Birleşik Krallık mülk talepleri direktörü Kelly Whittington, VR’nin sigorta taleplerinde artış yaratmada tamamen benzersiz olmadığını söylüyor. Aslında, şirket “ahizeli konsollar, fitness oyunları ve hatta haydut fidget iplikçileri gibi benzer eğilimleri gördü.” Ve Nisan ayında piyasaya sürülen Nintendo Switch Sports ile bu sayının daha da artması ihtimali yüksek.

En son Steam Donanım Anketine göre yakın zamanda bir Oculus Quest 2 alan birçok kişiden biriyseniz, bir sonraki Beat Sabre oyununa dalmadan önce bazı ekstra önlemler almaya değer olabilir. Tabii ki, VR’den ER’ye alt dizinde Jackass-esque yıldızlık bulma şansınızı sevmiyorsanız.

VRtoER’dan ışık gölgesini kırdı 😂

Ne yazık ki, Oregon Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırmacılara göre, uzun süreli oturumlar oyuncuların “goril kolu” yaralanmaları geliştirmesine yol açabileceğinden, maddi hasar VR sorunlarımızın en küçüğü olabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK