WhatsApp’ın Geliştirilmiş ‘Son Görülme’ Kontrollerini Test Etmeye Başladığı Bildirildi

WhatsApp’ın Geliştirilmiş ‘Son Görülme’ Kontrollerini Test Etmeye Başladığı Bildirildi

31
0
PAYLAŞ

WhatsApp’ın iOS ve Android’de genişletilmiş gizlilik kontrollerini test ettiği bildiriliyor.

WABetaInfo, 16 Nisan’da iOS beta test kullanıcılarına dağıtılmaya başlanan WhatsApp 22.9.0.70 sürümünün Mart ayında Android test kullanıcılarına ulaşan yeni gizlilik ayarlarını içerdiğini bildiriyor.

Rapor, yeni bir ayarın “bazı kişilerin WhatsApp’taki bilgilerinizi görmesini engellemenize izin verdiğini” gösteriyor. Buna profil fotoğrafları, Profil Hakkında bölümü aracılığıyla paylaşılan bilgiler ve bir kullanıcının yakın zamanda ne zaman aktif olduğunu söyleyen Son Görülme özelliği dahildir.

WhatsApp daha önce kullanıcılara profil fotoğraflarını, Hakkında bölümlerini ve Son Görülme verilerini tüm kişileriyle veya hiçbiriyle paylaşma arasında ikili bir seçim sunuyordu. Bu yeni ayarlar, kullanıcılara paylaştıkları bilgiler ve kiminle oldukları üzerinde daha ayrıntılı bir denetim sağlar.

WABetaInfo, bir kişiden Son Görülme verilerini gizlemeyi seçmenin, kullanıcıların o kişinin Son Görülme verilerini de görmesini engelleyeceğini, muhtemelen özelliğin kötüye kullanılamayacağını belirtiyor. Ancak profil fotoğraflarını veya Hakkında bilgilerini paylaşmamayı seçen kişiler için durum böyle görünmüyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Bu ayrıntılı kontroller, 16 Nisan’da iOS için WhatsApp 22.9.0.70 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte uygulanmaya başladı, ancak bu kontroller, yazı yazılırken tüm beta test kullanıcılarına ulaşmış görünmüyor.

En İyi Hikayelerimizi Alın!

İçin kayıt olun Yenilikler en iyi haberlerimizin her sabah gelen kutunuza teslim edilmesini sağlamak için.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK