Xiaomi, Apple ile ‘Ölüm-Ölüm Savaşı’nda

Xiaomi, Apple ile ‘Ölüm-Ölüm Savaşı’nda

34
0
PAYLAŞ

Apple, tümü Android alternatifleri sunan birçok farklı markanın rekabetiyle karşı karşıya, ancak Xiaomi, üst düzey telefon pazarında onu yenmek için en kararlı görünüyor.

South China Morning Post’un bildirdiği gibi, Xiaomi CEO’su Lei Jun Salı günü mikroblog platformu Weibo’da bir gönderi paylaştı ve şunları söyledi: “[We aim to] tamamen Apple ile kıyaslandı [terms of] ürün ve deneyim ve önümüzdeki üç yıl içinde Çin’in en büyük üst düzey markası olmak.”

Lei Jun bunu sadece bir yarışma olarak sınıflandırmıyor, ancak görünüşe göre bu bir “ölüm kalım savaşı”. Bu iddia, şirket tarafından yapılan bazı ciddi yatırım vaatleriyle destekleniyor. MacRumors’un bildirdiği gibi, Xiaomi Çin’de halihazırda 10.000 perakende mağazası işletiyor, ancak bunu 2025 yılına kadar 30.000’e çıkarmayı planlıyor.

Apple ile rekabet etmek ve onu yenmek her alanda iPhone’dan daha iyi performans gösteren akıllı telefonlar üretmek anlamına geliyor, bu nedenle Xiaomi önümüzdeki beş yıl içinde araştırma ve geliştirmeye 16 milyar dolar yatırım yapıyor. Öyle olsa bile, şirketin karşı karşıya olduğu zorlu bir savaş. Xiaomi satışları geçen yıl kısaca Apple’ın satışını geçti, ancak Apple şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı ve onu Samsung, Xiaomi, Oppo ve Vivo izliyor.

Editörlerimiz Tarafından Önerilen

Xiaomi’nin en iyi marka olma arzusu, artık ABD kara listesinde olmamasına yardımcı oluyor. Bir telefonu sekiz dakikada şarj etme yeteneği gibi son derece arzu edilen özellikleri gönderebilmek, şirketin bu Ar-Ge milyarlarını onları üretmeye devam etmek için etkin bir şekilde kullanıp kullanmamasına da yardımcı olacaktır.

Okuduklarınız gibi mi?

İçin kayıt olun 5G ile yarış En iyi mobil teknoloji hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza ulaştırmak için bülten.

Bu haber bülteni reklamlar, fırsatlar veya bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Bir bültene abone olmak, Kullanım Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi gösterir. Bülten aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK