Yakuza yönetmeninin yeni stüdyosu “dramatik ve hareketli hikayelere” odaklanacak

Yakuza yönetmeninin yeni stüdyosu “dramatik ve hareketli hikayelere” odaklanacak

27
0
PAYLAŞ

Yakuza serisinin yönetmeninden Yakuza: Like A Dragon’a kadar uzanan yeni stüdyo, “dramatik ve hareketli hikayeleri olan oyunlara” odaklanacak. Yakuza oyunları, etrafındaki en iyi hikaye tabanlı oyunlardan bazılarıdır, bu nedenle Nagoshi Studios’tan benzer bir şey bekleyin. Stüdyo ayrıca ilk oyununun Japonya dışında “küresel bir izleyici kitlesine ulaşmaya” çalışacağını da paylaştı.

Daha geçen yıl, Yakuza dizisi yönetmeni Toshihiro Nagoshi, 30 yılı aşkın bir süredir yayıncıda olmasına rağmen kendi stüdyosunu kurmak için SEGA’dan ayrıldığını doğruladı. Yeni Nagoshi Studios henüz ilk adını açıklamamış olsa da, IGN ile yapılan yeni bir röportaj, Yakuza oyunlarına benzer bir tarzda başka bir hikaye odaklı RPG olacak gibi görünüyor. Nagoshi, “Bizi akıllı telefon yapboz oyunları ya da başka bir şey yaparken bulamazsınız,” diye onayladı.

Nagoshi, “Filmlerden etkileniyoruz ve yüksek düzeyde insan draması sunan oyunlar yaratmakla ilgileniyoruz” diye açıklıyor. “Küresel bir izleyici kitlesine ulaşabilecek bu damarda oyunlar yaratmayı umuyorum.”

Yönetmen ekliyor: “İyi olduğumuz ve dünyanın bizden beklediği şey dramatik ve hareketli hikayeleri olan oyunlar ve biz de bunu yapmak istiyoruz. O yüzden bizim odak noktamız bu.” Stüdyonun ilk oyununun ne hakkında olacağına gelince, Nagoshi işleri gizemli tutuyor. “Kişisel dolabımdan şu anda genişletmeyi denemek istediğim özellikle bir fikir var. Şimdi bu fikir, ekibin katkısıyla yavaş yavaş şekilleniyor.”

Nagoshi, Yakuza oyunlarının hepsinde olduğu gibi oyunun Japonya’da geçip geçmeyeceğini söylemese de, oyunun “dünya çapında bir başarı” olması için “ayarın o kadar önemli olduğunu” düşünmediğini söylüyor. “Duygusal bir hikaye veya oynanış ile hikaye anlatımı arasındaki denge ve genel kalitenin yüksek olması gibi daha güçlü bir şey olmalı… Eğer kalite iyiyse, o zaman herhangi bir yerdeki herkes bundan zevk alabilir.”

Yakuza serisi, yalnızca PC’de 2,8 milyon kopya satarak SEGA için son derece başarılı oldu, bu yüzden umarım Nagoshi Studios bu başarıyı daha büyük açık dünya oyunlarıyla yeniden yaratabilir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK